Команда Трампа пояснила його заяви про приєднання Канади, Гренландії та Панами — WP

Джерело: The Washington Post

Команда новообраного президента США Дональда Трампа прокоментувала його висловлювання щодо можливості купівлі Гренландії, повернення контролю над Панамським каналом та приєднання Канади як нового штату. Основною причиною залишається прагнення Штатів зміцнити свій вплив.

Намір придбати найбільший острів світу обговорювався ще під час першого президентського терміну Трампа. Ідею запропонував його друг Рональд Лаудер.

У команді Трампа зазначили, що стратегічне значення Гренландії для США є давнім питанням зовнішньої політики. Хоча пропозиція й звучить незвично, вона відображає прагнення Америки зміцнити вплив в Арктиці, особливо на тлі активності Китаю та Росії в регіоні. Якщо це дійсно станеться, то покупка стане найбільшою в історії США з 1800-х років.

Заяви Трампа про Панамський канал також не залишилися непоміченими. Він звинувачує Панаму у завищенні ставок за користування каналом та посиленні китайського впливу в регіоні.

Офіційні представники Панами заперечують присутність китайських військових у зоні каналу, експерти ж підтверджують, що контроль Китаю над ключовими портами викликає занепокоєння у США. Панамський канал залишається важливим шляхом для американських ВМС, особливо у разі конфлікту навколо Тайваню.

Що ж до Канади, команда Трампа неодноразово вказувала на необхідність зміцнення економічних і політичних зв’язків, але водночас і висловлювала критику на адресу канадської влади у зв’язку з торговельними питаннями.

Читайте також: Трамп на Різдво назвав переваги приєднання Канади до складу США

На думку деяких експертів, подібна риторика є частиною стратегії Трампа, спрямованої на створення образу сильного лідера, здатного приймати нестандартні рішення. Водночас деякі його радники висловлюють стурбованість можливістю ескалації, зокрема у випадках із військовими чи економічними загрозами.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 4 січня. Загалом, від початку доби відбулося 149 бойових зіткнень.

1 січня в Каменському районі Воронезької області розбився вертоліт Мі-28. Інцидент стався близько 18:00, коли літальний апарат впав і загорівся в полі.

У Львові стартували підготовчі роботи до зведення першого крематорію на заході України. Комплекс вартістю 200 млн грн спроєктувала команда з Маріуполя, яка працює в Берліні. Місце освятив священник УГКЦ.