Косатка, котра плавала з мертвим дитинчам 17 днів, народила малюка

Джерело: nbcnews

Косатка, котра у 2018 році полонила серця всього світу тим, що відмовилася відпустити свого мертвого дитинча, народила друге дитинча.

Дослідники Центру вивчення китів повідомили, що новонароджену самку помітили минулого понеділка. Малечу позначили номером J61. У Центрі зазначили, що планують продовжувати спостереження за станом здоров’я дитинчати.

Мати, відома як Таліква, має позначення J35. Дослідники використовують алфавітно-цифрові ідентифікатори для китів, а згодом дають їм імена.

Разом з тим, у Центрі висловили занепокоєння щодо здоров’я J61 і Талікви.

Ранні дні життя завжди небезпечні для новонароджених, адже перший рік є критично важливим через високий рівень смертності, – пояснили у Центрі. – Таліква – досвідчена мати, і ми сподіваємося, що вона зможе вберегти J61 у ці складні перші дні.

У 2018 році Таліква привернула увагу всього світу, коли протягом 17 днів несла на голові тіло свого мертвого дитинчати, подолавши у такий спосіб понад 1 600 км. Того ж року губернатор Вашингтона Джей Інслі підписав указ про створення робочої групи з охорони південних косаток, щоб знайти способи зберегти і відновити популяцію місцевих китів.

J61 – це вже третє дитинча Талікви, яке вижило. Її перша дитина, J47 “Нотч”, народилася у 2010 році, а друга, J57, відома як “Фенікс”, – у 2020 році.

Зграя J – це одна з трьох груп косаток, званих “Південними резидентами”. Загальна кількість косаток у цих трьох зграях становить близько 73 особин. Дослідники стверджують, що забруднення води є серйозною загрозою для популяції косаток.

Згідно з дослідженням, проведеним цього року, південні резиденти скорочуються в середньому на одну особину щороку, і якщо ця тенденція збережеться, менш ніж через століття залишиться менше як два десятки цих китів.

Особливу небезпеку для них становлять токсини у воді, які накопичуються у харчовому ланцюгу і зберігаються у жирових тканинах китів. Зокрема новонароджені косатки наражаються на токсини через материнське молоко, що значно ускладнює їхнє виживання у перший рік життя.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Center for Whale Research (@centerforwhaleresearch)

Шестеро осіб постраждали внаслідок пожежі, що сталася 4 січня в психоневрологічному інтернаті в місті Південне Харківської області.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).

Росіяни завдали авіаударів по прикордонному місту Семенівка на Чернігівщині. Станом на 23:00 відомо про сімох постраждалих.

Ральф Лорен, американський модельєр, сьогодні увійшов в історію, ставши першим дизайнером, який отримав Президентську медаль Свободи — одну з найвищих державних нагород США.

Двоє десантників 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади взяли в полон 14 російських окупантів.