Косатка, котра плавала з мертвим дитинчам 17 днів, народила малюка
Джерело: nbcnews
Косатка, котра у 2018 році полонила серця всього світу тим, що відмовилася відпустити свого мертвого дитинча, народила друге дитинча.
Дослідники Центру вивчення китів повідомили, що новонароджену самку помітили минулого понеділка. Малечу позначили номером J61. У Центрі зазначили, що планують продовжувати спостереження за станом здоров’я дитинчати.
Мати, відома як Таліква, має позначення J35. Дослідники використовують алфавітно-цифрові ідентифікатори для китів, а згодом дають їм імена.
Разом з тим, у Центрі висловили занепокоєння щодо здоров’я J61 і Талікви.
Ранні дні життя завжди небезпечні для новонароджених, адже перший рік є критично важливим через високий рівень смертності, – пояснили у Центрі. – Таліква – досвідчена мати, і ми сподіваємося, що вона зможе вберегти J61 у ці складні перші дні.
У 2018 році Таліква привернула увагу всього світу, коли протягом 17 днів несла на голові тіло свого мертвого дитинчати, подолавши у такий спосіб понад 1 600 км. Того ж року губернатор Вашингтона Джей Інслі підписав указ про створення робочої групи з охорони південних косаток, щоб знайти способи зберегти і відновити популяцію місцевих китів.
J61 – це вже третє дитинча Талікви, яке вижило. Її перша дитина, J47 “Нотч”, народилася у 2010 році, а друга, J57, відома як “Фенікс”, – у 2020 році.
Зграя J – це одна з трьох груп косаток, званих “Південними резидентами”. Загальна кількість косаток у цих трьох зграях становить близько 73 особин. Дослідники стверджують, що забруднення води є серйозною загрозою для популяції косаток.
Згідно з дослідженням, проведеним цього року, південні резиденти скорочуються в середньому на одну особину щороку, і якщо ця тенденція збережеться, менш ніж через століття залишиться менше як два десятки цих китів.
Особливу небезпеку для них становлять токсини у воді, які накопичуються у харчовому ланцюгу і зберігаються у жирових тканинах китів. Зокрема новонароджені косатки наражаються на токсини через материнське молоко, що значно ускладнює їхнє виживання у перший рік життя.
Переглянути цей допис в Instagram
- Приблизно місяць тому дослідники знали про проблему, коли сотні морських левів почали спливати на пляжі Південної Каліфорнії. Сильні, але зазвичай неагресивні морські ссавці раптом почали кусати людей, які до них наближалися.
- В Японії на пляжі міста Міхама чотирьох осіб травмовано через напад дельфінів.
- Вчені стверджують, що косатки, яких звинувачують у нападах на човни, “просто бавляться”.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.