Іранська шахістка, котра з’явилася на турнірі без хіджабу, отримала іспанське громадянство

Джерело: Reuters

У грудні 2022 року на Чемпіонаті світу FIDE зі швидких та бліцшахів в Алмати (Казахстан) іранська шахістка Сара Хадем змагалася без хіджабу. Це є порушенням законів Ірану, які регулюють жіночий дрес-код, тож на неї був виданий ордер на арешт в Ірані. У січні вона переїхала до Іспанії, а нещодавно отримала іспанське громадянство.

Сарасадат Хадемалшарієх, більш відома як Сара Хадем, брала участь у Чемпіонаті світу зі швидких та бліц-шахів без хіджабу, що є обов’язковим згідно із суворими ісламськими правилами одягу в Ірані.

Зауважимо, в Ірані тривали протести після смерті 22-річної Махси Аміні. Дівчину в Тегерані затримала поліція моралі за “невідповідний одяг” та відвезла до відділку. Перебуваючи під вартою, дівчина впала у кому і через декілька днів померла у лікарні. На протестах чимало іранських жінок відрізали своє волосся, що було ознакою гострої форми протесту.

Згідно з інтерв’ю з медиками по всій країні, іранські сили безпеки під час протестів проти режиму цілили жінкам в обличчя, груди та геніталії. Водночас чоловікам вони стріляли по кінцівках, сідницях і спині.

Офіційні особи Білого дому заявили, що Сполучені Штати побоювалися, що Росія давала поради Ірану щодо того, як придушити громадські протести.

Хадем зазначила Reuters, що не шкодує про свій жест на підтримку руху протесту проти клерикального керівництва своєї країни.

25 липня уряд Іспанії схвалив надання громадянства Хадем, “беручи до уваги особливі обставини” її справи.

  • В Ірані акторки Азаде Самаді, Лейла Болукат і Афсане Баєган нещодавно з’явилися на публіці без хусток, порушивши суворі правила пристойності країни. Іранські судді “діагностували” у них психічні захворювання, наказавши їм пройти обов’язкове лікування від того, що вони назвали “антисімейним розладом особистості”.
  • Раніше 227 представників Ісламської ради звернулися до судової системи з проханням “рішуче впоратися з ініціаторами заворушень”.
  • Афганські жінки публікували свої фото в яскравих національних вбраннях, тим самим протестуючи проти нової вимоги талібів носити чорний хіджаб в школах і університетах.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влад та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.