На оборону в 2024 році виділено понад половину видатків держбюджету – Шмигаль
Джерело: Прем‘єр-міністр України/Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що цьогоріч понад половину державного бюджету спрямовано на оборонні потреби.
“На оборону цього року спрямували більше половини видатків державного бюджету. Буквально кожну гривню, зібрану всередині країни”, – зазначається в повідомленні.
За словами Дениса Шмигаля, в оборонній сфері функціонують понад 800 державних і приватних підприємств. Більше тисячі зразків зброї та техніки отримали дозвіл на експлуатацію, з яких половина є українського виробництва.
“У сегменті дронів вітчизняна продукція складає понад 96%. Через проєкт “Армія дронів” закупили більше 1,2 млн безпілотників.
Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу.
Значно просунулася ракетна програма. Створено українську далекобійну зброю”, – йдеться в повідомленні прем’єр-міністра.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також зазначив, що запрацювала так звана “данська модель” завантаження українського ОПК, за якою партнери допомагають Україні, закуповуючи зброю для неї в українських підприємств. У такий спосіб вдалося залучити майже 1 млрд доларів.
- Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.
7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.
7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №12380 стосовно заборони транзиту російської нафти через територію України під час воєнного стану.
Папа Римський Франциск розкритикував групу черниць зі Спілки Святої Катерини Сієнської за невдоволений вираз на їхніх обличчях і закликав бути більш привітними та уникати пліток.