На оборону в 2024 році виділено понад половину видатків держбюджету – Шмигаль

Джерело: Прем‘єр-міністр України/Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив, що цьогоріч понад половину державного бюджету спрямовано на оборонні потреби.
“На оборону цього року спрямували більше половини видатків державного бюджету. Буквально кожну гривню, зібрану всередині країни”, – зазначається в повідомленні.
За словами Дениса Шмигаля, в оборонній сфері функціонують понад 800 державних і приватних підприємств. Більше тисячі зразків зброї та техніки отримали дозвіл на експлуатацію, з яких половина є українського виробництва.
“У сегменті дронів вітчизняна продукція складає понад 96%. Через проєкт “Армія дронів” закупили більше 1,2 млн безпілотників.
Самохідних артсистем Україна виготовляє більше, ніж будь-яка країна вільного світу.
Значно просунулася ракетна програма. Створено українську далекобійну зброю”, – йдеться в повідомленні прем’єр-міністра.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також зазначив, що запрацювала так звана “данська модель” завантаження українського ОПК, за якою партнери допомагають Україні, закуповуючи зброю для неї в українських підприємств. У такий спосіб вдалося залучити майже 1 млрд доларів.
- Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.