OCCRP назвав Башара Асада корупціонером року

Джерело: OCCRP

Консорціум журналістів-розслідувачів OCCRP оголосив колишнього сирійського диктатора Башара Асада, який після падіння режиму втік до Москви, “корупціонером 2024 року”.

У заяві OCCRP зазначається, що режим Асада поширював насильство, наркотики та корупцію по всьому регіону, заробляючи мільярди доларів на виробництві каптагона (синтетичного наркотика) та різних формах організованої злочинності, зокрема торгівлі людьми, контрабанді тютюну, викраденні стародавніх артефактів і торгівлі зброєю.

Премія “Корупціонер року” заснована OCCRP у 2012 році і вручається найвиразнішим фігурам у світі організованої злочинності та корупції. Серед попередніх “лауреатів” цієї премії — президент Росії Володимир Путін, Євгеній Пригожин та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.

Зауважимо, у 2018–2019 роках Центральний банк Сирії організував таємне доставлення близько $250 мільйонів готівкою до Москви. Гроші перевозили літаками в банкнотах номіналом 100 доларів США та 500 євро. Ці перекази здійснювалися на тлі західних санкцій і значної залежності Сирії від російської військової підтримки.

Довідка. OCCRP — міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів, який зосереджений на виявленні та документуванні організованої злочинності та корупції по всьому світу. Місія OCCRP полягає в тому, щоб підвищити рівень прозорості, сприяти зміцненню демократії та боротися з корупцією, використовуючи потужні розслідування та детальне висвітлення тем, які часто залишаються поза увагою широкої аудиторії.

OCCRP працює з понад 40 організаціями, що займаються журналістськими розслідуваннями у різних країнах. Вони часто співпрацюють з місцевими ЗМІ та іншими міжнародними організаціями, щоб розкривати найскладніші і небезпечні питання, пов’язані з незаконною діяльністю урядів, корпорацій та злочинних мереж.

Проекти OCCRP включають дослідження відмивання грошей, політичні скандали, корупцію в урядах, злочинні синдикати та інші аспекти організованої злочинності. Вони публікують свої результати через різні медіа-ресурси, а також співпрацюють із правоохоронними органами та правозахисними організаціями для боротьби з корупцією.

Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.

Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.