Міноборони допустило до експлуатації понад 1300 зразків озброєння
Джерело: Міноборони
У Міністерстві оборони заявили, що у 2024 році допустили до експлуатації понад 1300 зразків озброєння та військової техніки і майже 75% із них – українського виробництва.
Серед іншого в різних категоріях кодифіковано:
- 251 зразок безпілотних авіаційних комплексів (БпАК/БпЛА);
- 169 зразків боєприпасів;
- 153 зразки засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та розвідки (РЕР);
- 108 зразків інженерних засобів;
- 97 засобів зв’язку;
- 57 наземних ракетних комплексів (НРК).
За словами Дмитра Кліменкова, результат став можливими завдяки тісній співпраці відомства з українськими виробниками та міжнародними партнерами.
- З початку 2024 року фахівцями Міністерства оборони України кодифіковано і допущено до експлуатації у Силах оборони України 9 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.
- Міністерство оборони України офіційно допустило до постачання Збройним Силам України новий бронетранспортер “Хорунжий”, який є результатом глибокої модернізації радянського БТР-60. Ця модель бронетранспортера оснащена корпусом, виготовленим із високоякісної фінської сталі, що значно підвищує її балістичний захист без збільшення маси.
- Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що за перші три місяці 2024 року Міністерство оборони допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки українського виробництва. Найбільша група – боєприпаси.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.