Міноборони допустило до експлуатації понад 1300 зразків озброєння

Джерело: Міноборони

У Міністерстві оборони заявили, що у 2024 році допустили до експлуатації понад 1300 зразків озброєння та військової техніки і майже 75% із них – українського виробництва.

Серед іншого в різних категоріях кодифіковано:

  • 251 зразок безпілотних авіаційних комплексів (БпАК/БпЛА);
  • 169 зразків боєприпасів;
  • 153 зразки засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та розвідки (РЕР);
  • 108 зразків інженерних засобів;
  • 97 засобів зв’язку;
  • 57 наземних ракетних комплексів (НРК).

За словами Дмитра Кліменкова, результат став можливими завдяки тісній співпраці відомства з українськими виробниками та міжнародними партнерами.

  • З початку 2024 року фахівцями Міністерства оборони України кодифіковано і допущено до експлуатації у Силах оборони України 9 наземних роботизованих комплексів українського виробництва.
  • Міністерство оборони України офіційно допустило до постачання Збройним Силам України новий бронетранспортер “Хорунжий”, який є результатом глибокої модернізації радянського БТР-60. Ця модель бронетранспортера оснащена корпусом, виготовленим із високоякісної фінської сталі, що значно підвищує її балістичний захист без збільшення маси.
  • Заступник міністра оборони генерал-лейтенант Іван Гаврилюк повідомив, що за перші три місяці 2024 року Міністерство оборони допустило до експлуатації у війську понад 80 зразків озброєння та військової техніки українського виробництва. Найбільша група – боєприпаси.

Генеральний секретар СДПН Маттіас Мірш заперечив нещодавню заяву представника опозиції Родеріха Кізеветтера стсовоно того, що канцлер ФРН Олаф Шольц має намір зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним до 23 лютого.

Ввечері 5 січня російські війська поцілили по території підприємства у Холодногірському районі Харкова. Мер міста Ігор Терехов припустив, що ворог здійснив атаку БпЛА “Молния”.

Триває 1047-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 796 тисяч осіб.

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.

Наразі обговорюється пропозиція щодо продовження строку добровільного повернення на службу для військовослужбовців, які самовільно залишили свої частини (СЗЧ).