США ввели санкції проти російських та іранських організацій через втручання у вибори

Джерело: Reuters

31 грудня США запровадили санкції проти організацій у Росії та Ірані, звинувативши їх у спробі втручання у вибори президента Сполучених Штатів у 2024 році.

За повідомлення мінфіну США, дочірня структура Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР) та організація, пов’язана з російським ГРУ, намагались “розпалити суспільно-політичну напругу та вплинути на електорат США під час виборів у 2024 році”.

“Уряди Ірану та Росії націлились на наші виборчі процеси та інститути і намагались розділити американський народ з допомогою цілеспрямованих кампаній з дезінформації. США зберігатимуть пильність щодо противників, які можуть підірвати нашу демократію”, – сказав в. о. заступника міністра фінансів з питань боротьби з тероризмом та фінансовою розвідкою Бредлі Сміт.

Натомість у посольстві Росії у Вашингтоні повідомили Reuters, що “Росія ніколи не втручалась і не втручається у внутрішні справи інших країн, зокрема США”.

За даними мінфіну США, Центр виробництва когнітивного дизайну (Cognitive Design Production Center, CDPC) причетний до КВІР планував операції з впливу щонайменше з 2023 року, спрямовані на розпалювання ворожнечі серед електорату.

З боку РФ, повідомив мінфін, у вибори намагався втрутитись московський Центр геополітичної експертизи (CGE) поширюючи дезінформацію про кандидатів у президенти та субсидуючи створення дипфейків.

Також мінфін повідомив, що CGE маніпулював відеороликами, аби створити “безпідставні звинувачення щодо кандидата у віцепрезиденти 2024 року”. Водночас проти якого саме кандидата у віцепрезидента мовиться не вказано.

Зазначається, що CGE за вказівкою ГРУ використовував ШІ для створення дезінформації, яку розповсюджували фейковими вебсайтами.

Повідомляється, що ГРУ надавала фінансову підтримку CGE та мережі американських фасилітаторів для створення і підтримки близько 100 вебсайтів, які використовувались для розповсюдження дезінформації. Під санкціями опинився й директор CGE.

  • Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.