Протягом 2024 року росіяни 318 разів обстріляли Харків
Джерело: Ігор Терехов
Мер Харкова Ігор Терехов опублікував дані про російські атаки на місто упродовж 2024 року.
За його підрахунками, торік росіяни 318 разів били по місту з різноманітного озброєння – ракетами, дронами та авіабомбами.
“Ці вибухи будили нас серед ночі, руйнували наші будинки, забирали наші життя”.
Він додав, що унаслідок цих атак загинуло 94 особи, серед яких троє дітей. Ще 1 108 осіб – зокрема 62 дітей – зазнали поранень.
“Зруйновані сім’ї, обірвані долі, розбиті мрії. Це сусіди, друзі, колеги, яких ми більше ніколи не побачимо”.
Також протягом минулого року у Харкові 2 113 разів оголошували повітряну тривогу, яка сумарно тривала 3 764 години або ж 156 діб. Тобто, майже пів року жителі міста жили із повітряною тривогою.
“Ворог не бачить перед собою меж. Його ракети не обирають між школою чи житловим будинком, лікарнею чи дитячим майданчиком. Для нього ми всі – просто цілі. Але росія не розуміє головного: наш дух – незламний! Кожна тривога, кожен обстріл лише доводять, що Харків – місто-герой, яке ніколи не здається!”.
- Американський Інститут вивчення війни (ISW) підрахував, що РФ захопила понад 4000 квадратних кілометрів протягом 2024. Понад половину територій окупували протягом осені.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.