МОЗ перевірило до тисячі справ про встановлення сумнівної інвалідності
Джерело: Віктор Ляшко в етері YouTube-каналу МОЗ
Міністерство охорони здоров’я перевірило майже тисячу випадків сумнівного встановлення інвалідності, які передали правоохоронні органи.
Правоохоронці передали нам понад дві тисячі справ. Майже тисячу ми вже розглянули, – повідомив Віктор Ляшко.
За результатами перевірок інвалідність скасували у 188 осіб, а ще 388 осіб направили до профільного НДІ для переогляду.
Міністр наголосив на необхідності дотримання законодавства лікарями, котрі нині працюють в експертних групах: “Усе рано чи пізно стає явним. Закликаю працювати виключно в правовому полі”.
Також Ляшко додав, що МОЗ сформувало перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюватиметься довічно без потреби щорічного переогляду. Нововведення планують запровадити у 2025 році.
Додамо, 19 грудня 2024 року народні депутати у Верховній Раді прийняли в цілому законопроєкт щодо ліквідації медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Рішення підтримали 259 парламентаріїв.
Замість МСЕК впроваджується створення експертних комісій у кластерних і надкластерних лікарнях. Зміни почнуть діяти з 1 січня. Раніше президент України Володимир Зеленський підписував указ, який стосувався ліквідації МСЕК з 31 грудня 2024 року.
Довідка. З 1 січня 2025 року замість ліквідованих медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) рішення про встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інші аспекти ухвалюють експертні команди з оцінки повсякденного функціонування (ЕКОПФ).
- Керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не допускатимуть до роботи в новій системі, стверджують у Міністерстві охорони здоров’я.
- Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.
- Офіс Генерального прокурора не зміг встановити, чи законно отримали інвалідність 67 прокурорів Хмельниччини.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.