У Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі
Джерело: SwissInfo
З 1 січня у Швейцарії набула чинності заборона на носіння паранджі у громадських місцях, широко відому як “заборона на паранджу”
Відповідний захід, схвалений на референдумі 2021 року у Швейцарії і засуджений мусульманськими асоціаціями, ініційований тією ж групою, котра організувала заборону на будівництво нових мінаретів у 2009 році. Тоді Ісламська центральна рада Швейцарії заявила, що референдум вказує на поширення “антимусульманської ненависті” у країні.
Швейцарія приєдналась до п’яти інших європейських країн, включаючи сусідні Францію та Австрію, які запровадили таку заборону.
Кожному, хто порушить заборону, загрожує штраф до 1 000 швейцарських франків (1 144 долари).
Заборона не поширюється на літаки, дипломатичні та консульські установи, а також на місця поклоніння та інші священні місця, заявили в уряді.
Також закривати обличчя дозволять з міркувань охорони здоров’я та безпеки, місцевих звичаїв або через погодні умови. Закриті обличчя також будуть дозволені з мистецьких та розважальних міркувань, а також для реклами, додали в уряді.
Окрім того, якщо такі покриття необхідні для особистого захисту при здійсненні свободи вираження поглядів і зібрань, вони повинні бути дозволені за умови, що відповідальний орган вже схвалив їх, і громадський порядок не буде порушено.
Нагадаємо, у 2023 році за результатами національного голосування, парламент Швейцарії заборонив носити одяг, який повністю закриває обличчя.
- Франція заборонить дітям носити абаю – традиційне мусульманське вбрання, у державних школах, заявив міністр освіти країни Габріель Атталь 27 серпня перед початком шкільного сезону.
- Вищий суд Франції виніс рішення на користь урядової заборони мусульманського одягу, абаї, для жінок у школах.
У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.
У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.
У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.
Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.