Фонд Порошенка закликав місцеву владу Львова почати відновлення знищеного РФ музею Шухевича

Джерело: фонд Порошенка

Благодійний фонд Петра Порошенка нагадав, що рік тому росіяни знищили Музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича у Львові, а за цей час відбудова історичної памʼятки так і не розпочалась – попри те, що Фонд запропонував фінансову допомогу для відновлення зруйнованої будівлі.

Як зазначається, ідею відновлення будинку підтримано на зустрічі громадськості 17 січня 2024 року у Львові, в історичному музеї, зокрема донькою Романа Шухевича Марією Трильовською, головою Братства ОУН-УПА Богданом Боровичем, дисидентом та громадським діячем Мирославом Мариновичем, народними депутатами України, депутатами Львівської обласної та міської рад.

“Однак, усупереч побажанням львівської громади, міська влада проігнорувала пропозицію Фонду Порошенка якнайшвидше відбудувати Музей Шухевича. Натомість львівські чиновники в умовах погіршення економічної ситуації та підвищення податків вирішили організувати збір коштів з людей”, – йдеться в повідомленні.

За словами представників Фонду, відбувається свідоме затягування процесу відновлення музейного комплексу.

“Перше і найважливіше, що має бути зроблено, – відновити цей будинок у такому вигляді, в якому він був до того, коли його зруйнували російські шахеди. У нас немає могили Романа Шухевича, тому і для родини, і для всіх українців саме це місце є місцем вшанування загиблого генерала”, – наголосили у Фонді.

Повідомляється, що будівля Музею – це колишній підпільний штаб ОУН, де Шухевич переховувався в останні роки свого життя, і де його вбили радянські кадебісти у 1950 році.

“5 березня 2025 року виповниться 75 років від дня героїчної загибелі легендарного командира УПА. Було б дуже символічно, справедливо і правильно вшанувати памʼять Шухевича не на руїнах, а у відбудованому музеї. Фонд Порошенка закликає: врешті-решт припиніть балаканину та затягування процесу відбудови, ховаючись за паперотворчістю, і почніть роботи з відновлення Музею Шухевича”, – зауважили у Фонді Порошенка.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта. 

Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.