Останніми роками у дітей частіше діагностують каміння в нирках
Джерело: The Washington Post
Останніми роками все більше дітей постають перед проблемою утворення каменів у нирках, що традиційно вважалося захворюванням дорослих. Лікарі вважають, що причиною цього можуть бути харчові звички, генетика та недостатнє споживання води.
За словами педіатра-уролога Закарі Зуніги з Техаської дитячої лікарні, кількість молодих пацієнтів із камінням зростає. Не всі з них потребують операцій, але багато хто повертається до лікарів через рецидиви.
Дослідження 2016 року засвідчило, що захворюваність серед підлітків віком 15–19 років зросла на понад 20% за останні десятиліття. Серед причин експерти називають високе споживання натрію та оброблених продуктів. Дієти з високим вмістом солі можуть спричиняти виведення кальцію нирками, що підвищує ризик утворення каменів.
Окрім харчування, свою роль можуть відігравати й екологічні фактори. Наприклад, підвищення температур через зміни клімату або життя в міських умовах сприяють зневодненню, що є ключовим фактором ризику.
Для лікування каміння застосовують медикаментозні засоби, антибіотики, а іноді й хірургічні втручання. Проте дитячий організм потребує особливого підходу. Дані про найефективніші методи лікування залишаються обмеженими.
Експерти наголошують, що профілактика утворення каміння у нирках повинна включати зміни в харчуванні: зменшення споживання солі, збільшення кількості води та уникнення надмірної обробленої їжі.
- Результати дослідження, презентованого на щорічній зустрічі Радіологічного товариства Північної Америки, свідчать, що використання електронної сигарети – з нікотином або без нього – знижує сатурацію, що може означати, що легені людини отримують менше кисню.
Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.
6 січня Конгрес офіційно затвердив перемогу Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.
6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.
За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.
На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта.