Боронив Київщину й Харківщину на протезі: загиблому воїну ССО надали звання Героя України

Джерело: указ президента

2 січня президент Володимир Зеленський надав посмертно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» сержанту Геннадію Керничному. Оборонець загинув на Харківщині 23 вересня 2024 року.

Відповідний указ №5/2025 опублікували на сайті глави держави.

Джерело: Офіс президента

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Керничному Геннадію Руслановичу – сержанту (посмертно), – мовиться у тексті указу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам’яті спецпризначенця ССО на псевдо «Вікінг»

Військовослужбовець ССО, Геннадій Керничний загинув 23 вересня під час виконання бойового завдання.

Керничний приєднався до лав ЗСУ ще наприкінці 2014 року. Пройшов бої у Дебальцевому, Мар’янці, Зайцево, Щастя.

У 2018 році під час бойового завдання отримав складне поранення. Військовому довелося ампутувати частину нижньої правої кінцівки. Проте, Гена, стійко витримав усі операції та ускладнення, а згодом вже очікував на отримання протеза, аби повернутися у стрій.

Вже з перших днів повномасштабного вторгнення, Керничний захищав Київщину, далі Харківщину, Донеччину, і, зрештою, дістався Курщини. Брав участь в обороні Макарова, Лютіж, Козаровичі, штурмі і зачистці Мощуна, Ірпіня, Бучі, Гостомеля. Харківський напрямок: оборона, штурм і звільнення Прудянка, Супівка, Кочубеївка та ін. Бої за Донецьк. Штурм і звільнення Ямполя, оборона і штурм Вуглегірської ТЕЦ, Новолуганське, Мала Миколаївка, Одрадівка, Кліщіївка, Іван Град, Опитне. У місті Бахмут перебував десять місяців. Під час виконання завдань особисто організовував розвідувальні операції та здійснював проведення розвідки вихідних районів, маршрутів руху військ.

Військовий брав участь у численних міжнародних спортивних змаганнях ветеранів. Відмовився від місця у збірній України до завершення повномасштабної війни.

Майстер спорту з бойового самбо.

Нагороджений орденом “За мужність” ІІ-ІІІ ступеня, “За військову службу Україні”, “За пролиту кров в боях за Україну”, “За взірцевість” ІІ-ІІІ ступеня, “Іду на ВИ” І ступеня, “За воїнську доблесть”, “Воля і мужність”, “За оборону рідної держави”, “Учасник АТО”, “Учасник ООС”, “За оборону Мар’янки”, відзнака командуючого ОТУ “Південь”, нагородна зброя Glock 17, Орден Покрови Козацтва.

Весь свій свідомий вік «Вікінг» провів на фронті або госпіталях. П’ять років Він продовжував служити на протезі в ССО. В перші хвилини наступу з побратимами, теж на протезах, нейтралізовували групи ворога по Київщині, далі Харківщина, Луганщина, Донеччина, Запоріжжя, знову Харківщина, – розповіла волонтерка Оксана Корчинська.

  • Обороняючи Україну на фронті загинув 59-річний офіцер Сил спеціальних операцій, старший лейтенант ЗСУ, партієць “Євросолідарності” Андрій Гринюк.
  • На фронті загинув син Головного рабина України Матітьягу (Антон). Чоловік зник безвісти під час бою 24 липня.
  • На війні загинув Сергій Павліченко, відомий майстер народних музичних інструментів та лірник, який брав участь у створенні фільму “Довбуш”. Він загинув на Покровському напрямку, захищаючи Україну від російської агресії.
  • Боронячи Україну від російського вторгнення, на фронті загинув багаторазовий переможець та призер чемпіонатів України з фехтування Ігор Храмцов.
  • Боронячи Україну від російського повномасштабного вторгнення, загинув оператор “Прямого”, військовослужбовець ЗСУ Павло Пархоменко.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.

Загальна чисельність пошкоджених пам’яток культурної спадщини в Україні внаслідок нападу РФ станом на кінець грудня 2024 року складає 1255 об’єктів. З них національного значення — 125, місцевого — 1055, щойно виявлених — 75.

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.

На Закарпатті Нацполіція затримала псевдоправоохоронця та його спільника за нелегальне переправлення чоловіків призовного віку за кордон. Бажаючих перевозили на транспортному засобі, замаскованому під інкасаторське авто, а кермувальник видавав себе за поліціянта. 

Міністерство оборони кодифікувало та вже допустило до використання логістичний наземний роботизований комплекс “D-21” українського виробництва.