Мазут із затонулих російських танкерів досяг узбережжя Феодосії, Алушти та Судака

Джерело: ЦПД

На північно-східному узбережжі тимчасово окупованого Криму зафіксовано забруднення мазутом, що потрапив у воду після аварії російських танкерів “Волгонефть”. Масляні плями вже досягли Феодосії, Алушти, Судака, а також пляжів Севастополя. В останньому місті вже оголошено режим надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Супутникові знімки підтверджують масштаб забруднення, однак експерти застерігають, що реальна картина може бути значно гіршою. У холодній воді мазут переважно осідає на дно, але з потеплінням або під час шторму його частки можуть підійматися на поверхню, що лише ускладнить ситуацію.

Окупаційна адміністрація заявляє про контроль над ситуацією, однак такі дії, за словами спеціалістів, лише затягують розв’язання проблеми і не сприяють мінімізації наслідків екологічного лиха.

28 грудня режим НС регіонального рівня запровадили у Криму загалом. 25 грудня влада Краснодарського краю РФ оголосила про введення режиму надзвичайної ситуації краєвого рівня, який згодом підвищили до федерального.

Розлив мазуту стався 15 грудня в Керченській протоці, коли під час шторму затонули танкери “Волгонефть-212” і “Волгонефть-239”. Загалом на борту обох суден перебувало близько 9,2 тисячі тонн нафтопродуктів.

Зауважимо, міжнародна екологічна організація Greenpeace попередила  про можливість масштабної техногенної катастрофи у Чорному морі через розлив російських нафтопродуктів у Керченській протоці.

  • Третій російський танкер з мазутом подав сигнал лиха у Чорному морі.
  • Витік мазуту з російських танкерів ставить під удар екосистему Криму.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про затвердження засад державної мовної політики, в якому серед загроз для російської мови згадується використання іноземних слів. У документі йдеться, що чужомовна лексика нібито підриває “єдину культурно-цивілізаційну спільність Руського миру”.