Понад 100 тисяч українців проголосували за кандидатів у Антикорупційну раду Міноборони
Джерело: Міноборони
7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.
Попри DDoS-атаку, спрямовану на українську IT-інфраструктуру, технічна команда захистила процес голосування, зупинивши спроби вплинути на його результати. У зв’язку з атаками доступ до голосування був обмежений виключно для користувачів українських мереж.
Деякі учасники голосування зауважили щодо реєстрації значної кількості голосів з однакової IP-адреси. У Міноборони це пояснили використанням захисних технологій Cloudflare, які можуть змінювати видимий IP-адрес користувачів.
Особа кожного користувача верифікувалась завдяки авторизації через партнерські сервіси BankID та Дія.Підпис, а спеціально призначена команда швидкого реагування контролювала прозорість процесу.
Особливу увагу приділили забезпеченню можливості голосування для військових на фронті. Завдяки доступу до сайту через термінали Starlink та технічному супроводу захисники й захисниці також змогли взяти участь у виборах складу антикорупційної ради, — наголосили у Міноборони.
Результати онлайн-голосування надані Комісії із забезпечення проведення конкурсу для перевірки. Офіційно їх оприлюднять протягом п’яти робочих днів.
Додамо, раніше Букви повідомляли, що один зі кандидатів, Олексій Свинаренко, у 2021 році брав участь у побитті журналіста видання.
Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
- Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку через застосунок “Армія+”.
- У Міноборони України повідомили, що законопроєкт про демобілізацію розроблено.
- Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я презентували проєкт реформи військово-лікарських комісій, котрий, як запевняють, покликаний суттєво змінити застарілу систему.
За минулу добу російські війська здійснили 60 обстрілів прикордонних територій Чернігівської області, а також частин Сумської та Харківської областей, загалом пролунало 190 вибухів.
У місті Гуляйполе Запорізької області внаслідок атаки російського безпілотного літального апарата була пошкоджена автоцистерна Державної служби з надзвичайних ситуацій.
Президент Володимир Зеленський має намір відвідати засідання Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” у Німеччині 9 січня.
Членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії, заявила міністерка закордонних справ Еліна Валтонен.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 січня. Від початку цієї доби відбулося 166 бойових зіткнень.