НБУ спростував фейк про блокування банківських карток за часте зняття готівки
Джерело: Національний банк України
Нацбанк спростував повідомлення деяких ЗМІ та телеграм-каналів про те, що українцям блокуватимуть банківські картки, якщо вони часто зніматимуть готівку.
Відповідне повідомлення почали публікувати напередодні, 7 січня. ЗМІ, з посиланням на джерела писали, що, мовляв, якщо українці більш як тричі на місяць зніматимуть готівку у великих сумах чи часто використовуватимуть готівкові кредити – їм заблокують картку.
В НБУ наголосили, що ці дані – неправдиві.
“Медіа посилаються на “рекомендації Національного банку України щодо посилення фінансового моніторингу в Україні”, не зазначаючи конкретні документи. Проте в жодних рекомендаціях, листах, нормативно-правових актах чи інших офіційних документах НБУ вимог щодо блокування рахунків за проведення таких операцій немає!”.
Відтак банки, платіжні та фінансові установи надалі діють та здійснюють перевірку клієнтів лише у межах чинного законодавства з питань фінансового моніторингу, використовуючи ризик-орієнтований підхід.
У Нацбанку закликали довіряти лише перевіреним даним з офіційних джерел і не зважати на фейкові повідомлення від анонімних телеграм-каналів та недобросовісних ЗМІ.
- Патрульна поліція України спростувала інформацію про нібито початок фіксації та штрафи для водіїв за відсутність страхування автомобілів в автоматичному режимі.
Поліція Капітолія (USCP) запобігла спробі чоловіка, озброєного великим мачете і трьома ножами, потрапити в будівлю Конгресу США, де виставлена труна з тілом експрезидента Картера.
Понад 36 000 українців відгукнулися на вакансії в Силах оборони через застосунок “Резерв+” з моменту запуску сервісу.
Голова Запорізької ОВА Іван Федоров поінформував, що станом на 9 січня кількість постраждалих внаслідок ворожого удару по Запоріжжю зросла до 120 осіб.
9 січня міністр оборони Німеччині Борис Пісторіус пообіцяв подальшу підтримку України після федеральних виборів у лютому.
У Великій Британії через скарги на шум припинила існування традиція, якої дотримувались протягом 137 років. Тепер годинник на вежі ратуші в Біркенхеді звучатиме лише раз на годину, замість колишнього темпу в 15 хвилин.