За рік ДБР викрило 120 посадовців, причетних до незаконного переправлення через кордон
Джерело: ДБР
За 2024 рік працівники Державного бюро розслідувань оголосили підозру 120 посадовцям, які організовували незаконне переправлення громадян через кордон.
У 2024 році працівники ДБР розслідували 287 кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків через державний кордон. З цих справ 61 було передано до суду.
“Серед фігурантів найчастіше траплялися працівники ТЦК, МСЕК, лікарі та правоохоронці.
Для переправлення чоловіків за кордон, зловмисники організовували підроблені діагнози для своїх “клієнтів”, оформлювали їх як волонтерів та водіїв гуманітарних вантажів, знімали з військового обліку через відкриття фіктивних кримінальних проваджень тощо”, — повідомляють у ДБР.
Задокументовані хабарі в справах про нелегальне переправлення військовозобов’язаних через кордон склали 11,4 млн грн. Завдяки роботі ДБР було арештовано майно фігурантів на суму майже 11 млн грн.
- Прикордонники 7 прикордонного Карпатського загону виявили чоловіка, який намагався виїхати з України за підробленим паспортом, виданим на ім’я жінки.
- Прикордонники затримали 63-річного жителя Закарпаття, який таємно перевозив восьмеро чоловіків у мікроавтобусі “Мерседес Спринтер”.
Офіцерка Управління комунікацій ЗСУ Наталія Кіндратів повідомила, що з понад 400 кримінальних проваджень, пов’язаних з роботою ТЦК та СП, вироки оголосили у 20 випадках.
Мазут, що потрапив у Чорне море після затоплення російських танкерів, може опинитися біля берегів Одеси та Миколаєва.
Російська окупаційна влада вперше провела примусовий призов на строкову службу серед жителів тимчасово окупованих Херсонської та Запорізької областей.
У Білому домі привітали рішення України припинити транзит російського газу до Європи.
У декількох містах Італії на січень і лютий 2025 року заплановано демонстрацію фільмів, вироблених пропагандистським каналом Russia Today.