Серед особового складу російських військ поширюються панічні настрої та збільшується кількість дезертирів – Міноборони

Джерело: Ганна Маляр у Telegram.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що серед особового складу російських окупаційних військ продовжують поширюватись панічні настрої. Зокрема, є підтверджені факти збільшення кількості дезертирств.

За її словами, переважна більшість російських військовослужбовців, які проходили підготовку на території Республіки Білорусь та на початку цього місяця були передислоковані на полігони Нижньогородської області, Краснодарського краю РФ для подальшого відновлення втрат підрозділів окупаційних військ, намагаються уникнути потрапляння у райони ведення бойових дій.

Відтак, є підтверджені факти зростання кількості випадків дезертирства, самовільного залишення військових частин, ухиляння від виконання наказів та самокаліцтв з метою уникнення відправлення на територію України.

“Відбувається посилення “інформаційно-роз’яснювальної роботи” (читайте залякування) командуванням російських окупаційних військ серед російських військовослужбовців. Проте, погрози ув’язненням та розстрілами є малоефективним та ще більше демотивують особовий склад окупаційних підрозділів”, – зазначила Ганна Маляр.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.