Народній депутатці Кормишкіній оголосили другу підозру

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в недостовірному декларуванні чинній народній депутатці.
За даними слідства, у декларації за 2023 рік вона не зазначила дані про будинок й дві земельні ділянки, які перебували у неї в користуванні.
Депутатці інкримінують ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу, максимальне покарання – позбавлення волі до двох років (але можуть бути громадські роботи або просто штраф).
Хоч відомства не називають імені народної обраниці, деталі вказують на Ірину Кормишкіну (дівоче прізвище Аллахвердієва) з партії “Слуга народу”.
Про те, що мова йде про Кормишкіну, повідомляє й Центр протидії корупції.
До слова, це вже не перша підозра їй – у жовтні 2024 року нардепці оголосили підозру в незаконному збагаченні на понад 20 мільйонів гривень.
Слідство встановило, що у 2021-2022 роках депутатка отримала у власність активи на суму понад 20 млн грн. За них вона купила будинок на Одещині, де зараз живе. При цьому її офіційний дохід за вказаний період не перевищував 2,7 мільйона гривень, які депутатка використала на інші витрати.
Тоді слідчий суддя ВАКС застосував запобіжний захід у вигляді особистої поруки. Поручителями суд визначив двох осіб: голову фракції “Слуга народу” Давида Арахамію та голову Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма.
- Державне бюро розслідувань і Офіс генпрокурора скерували до суду обвинувальний акт щодо народного депутата Олександра Дубінського та його колишнього помічника.
- 7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.
- Вищий антикорупційний суд України визнав народного депутата Андрія Одарченка винним у спробі підкупу посадової особи та призначив йому покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.
- ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Верховна представниця ЄС із зовнішніх відносин та політики Кая Каллас зауважила, що Європейський союз розробляє альтернативну стратегію збереження економічного тиску на Росію у разі, якщо нова адміністрація США Дональда Трампа послабить або відмовиться від підтримки України.
Виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Хоменко вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо народного депутата від групи “Довіра” Сергія Шахова.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ввечері 30 квітня повідомив, що уряд ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.