Умєров повідомив про результати зустрічі з главою Міноборони Італії
Джерело: Рустем Умєров/Telegram
9 січня глава Міноборони Рустем Умєров провів двосторонню зустріч із міністром оборони Італії Гвідо Крозетто. Сторони зокрема обговорили ракети для ППО, котрі Італія має змогу передати Києву.
Умєров висловив вдячність Італії за постійну підтримку України та нещодавно оголошений новий пакет допомоги. Та зауважив, що Україна розраховує на оперативну доставку цієї допомоги нашим військовим.
Ключове питання зустрічі – ракети для систем ППО, які Італія може надати Україні. Також обговорили перспективу спільного виробництва систем протиповітряної оборони та ракет до них. Це дасть змогу створити довгострокові рішення для забезпечення потреб обох країн, — додав український міністр.
Окремо Умєров також зауважив на важливості передачі італійських БТР та БМП. Наголосивши, що Італія відіграє ключову роль у Коаліції бронетанкової техніки.
Сторони домовилися продовжити діалог у цьому напрямку найближчим часом із конкретними пропозиціями.
Додамо, раніше в Італії Кабінет прем’єр-міністерки Джорджії Мелоні схвалив указ-закон, який містить “термінові положення щодо розширення дозволу на передачу військових транспортних засобів, матеріалів і обладнання державним органам України”.
- 16 грудня уряд Італії схвалив надання Україні чергової партії збройової допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
- Міністерство закордонних справ Італії оголосило про виділення 13 млн євро для Фонду енергетичної підтримки України.
- Уряд Італії ухвалив новий пакет озброєння для України в умовах війни з Росією.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп на кілька місяців відтермінував виконання своєї передвиборчої обіцянки завершити війну РФ проти України за “24 години”. Цю зміну європейські партнери розцінили як сигнал про те, що його адміністрація не планує негайно припиняти підтримку Києва.
У 2025 році Норвегія спрямує найбільшу військову допомогу у своїй історії — понад 2 мільярди євро — саме для України. Ці домовленості, зауважив глава Міноборони України, виведуть співпрацю на новий рівень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 січня. З початку доби відбулося 144 бойових зіткнення.
Атака в Запоріжжі 8 січня призвела до найбільшої кількості цивільних жертв (загиблих та поранених осіб) в одному інциденті за майже два роки, що свідчить про серйозну загрозу для цивільних осіб через використання авіабомб у густонаселених районах, заявила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.
Росія вивела кораблі військово-морського флоту з Чорного та Азовського морів, повідомили у ВМС України.