У літака, що розбився в Південній Кореї, немає запису останніх хвилин до катастрофи

Джерело: Reuters

Бортові самописці літака Jeju Air, що розбився 29 грудня в Південній Кореї, припинили запис за чотири хвилини до того, як він врізався в бетонну конструкцію в аеропорту Муан.

Міністерство транспорту Південної Кореї заявило, що розслідує, чому це сталося, і планує провести додатковий аналіз даних. Спочатку “чорні скриньки” перевірили в Кореї, а потім відправили до США для глибшого дослідження.

Колишній слідчий Міністерства транспорту Сім Джай-дон сказав, що відсутність даних із вирішальних останніх хвилин була несподіваною, і припустив, що все електропостачання, включаючи резервне, могло бути вимкнене, що трапляється рідко.

Нагадаємо, літак 7C2216 авіакомпанії Jeju Air вилетів зі столиці Таїланду Бангкока до міста Муан на південному заході Південної Кореї. Пілоти оголосили аварійну ситуацію після удару птаха, але замість повноцінного обльоту спробували посадку з іншого кінця смуги. Літак не розклав шасі й врізався в насип, що призвело до вибуху. Двоє поранених членів екіпажу, які були у хвостовій частині літака, вдалося врятувати. Загинули 179 осіб.

Розслідування авіакатастрофи також зосередилося на насипі, призначеному для підтримки системи “локатора”, що використовується для допомоги при посадці літаків, і на тому, чому його збудували з такого жорсткого матеріалу і так близько до кінця злітно-посадкової смуги.

Члени сімей загиблих закликають залучити незалежних експертів до розслідування.

У суботу, 11 січня, на Донеччині внаслідок російських обстрілів загинув 78-річний чоловік, ще п’ятеро людей отримали поранення.

Данія надіслала команді обраного президентом США Дональда Трампа “приватні повідомлення”, в яких запевнила, що готова обговорити посилення безпеки в Гренландії або збільшення військової присутності Штатів на острові, повідомляють джерела Axios.

Україна та Італія обговорили варіант використання доходів від заморожених російських активів для закупівлі італійських систем протиповітряної оборони та боєприпасів до них.

Росія протягом літа 2024 року вивезла 3310 українських дітей з тимчасово окупованих територій Херсонської області до РФ, де під виглядом “відпочинку” проводила заходи з асиміляції та мілітаризації дітей.

В німецькому місті Рівза розпочались протести через з’їзд правоекстремістської партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD).