Ексочільника Чернігова затримала поліція: він стверджує, що це за вказівкою влади

Джерело: телеканал “Дитинець”, поліція Чернігівської області, Олександр Ломако

В Чернігові правоохоронці затримали Олександра Ломака, який раніше був виконувачем обов’язків міського голови, але пішов з посади “через тиск влади”.

Сьогодні, 11 січня, представники поліції затримали його в центрі міста. За словами правоохоронців, до Чернігівського райуправління поліції запросили депутата Чернігівської міської ради. Його імені не вказують, але, вочевидь, йдеться про Ломака.

Поліціянти склали адміністративні матеріали за ст. 173 КУпАП — дрібне хуліганство. Матеріали пообіцяли скерувати на розгляд суду.

Сам же Олександр Ломако каже, що його затримання — вказівка влади.

“Задача згори була — відкрити кримінальне провадження та оголосити підозру. Типу: “нам все одно, що ви придумаєте, але зробіть щось з Ломако”. І все до цього йшло”, – розповів він.

За словами Ломака, телефон слідчого, який доставив його до відділку, став “червоним”. Тоді “план поміняли” і нашвидкуруч виписали протокол про адміністративне правопорушення за заявою двомісячної давнини.

Політик стверджує, що про затримання його попереджали заздалегідь.

Передісторія

Олександр Ломако не вперше заявляє про тиск з боку влади.

На початку вересня 2024 року, коли Ломако був виконувачем обов’язків мера Чернігова, силовики провели обшуки в будівлі міської ради Чернігова. Тоді очільник міста заявив, що це політичний тиск.

“Увірвалися силовики з ухвалою, за якою їм потрібні документи 7-річної давнини, за 2017 рік. На цій підставі, озброєні люди фізично заблокували роботу усієї міськради. (…) Група силовиків замість того, щоб отримати потрібні їм документи за письмовим запитом, обшукують мій кабінет та решту приміщень міської ради. Вбачаємо в цьому продовження політичного тиску”, – йдеться у повідомленні.

В грудні 2024 року Ломако заявив про відставку – каже, що все через тиск влади, зокрема керівництва військової адміністрації.

Він поскаржився на зриви сесій та понад 40 обшуків у міській раді. А якщо рахувати разом зі структурними підрозділами та комунальними підприємствами, “буде вже набагато більше ста”.

“Чиновники з військових адміністрацій за вказівкою згори взяли місто в заручники. Їх умова – Ломако має піти з обраної посади. Мені передали простими словами, якщо я цього не зроблю, вони занурять місто в хаос. І показали, що буде, якщо відмовлюсь: зрив бюджету на 2025 рік, повна зупинка роботи найбільшої лікарні міста, зупинка харчування в закладах дошкільної освіти, повна зупинка громадського транспорту, жодної копійки на ЗСУ та багато іншого”, – каже Ломако.

  • У Чернігові, під час хвилини мовчання на честь полеглих захисників, чоловік вигукнув слова на підтримку Росії та втік на самокаті. Його затримали.

У суботу, 11 січня, на залізничній станції Gare в Страсбурзі, Франція, сталася аварія, де один потяг зійшов з рейок і врізався в інший.

У Волинській єпархії Православної церкви України повідомили, що священник, який освячував класи у місцевому навчальному закладі, став жертвою нападу з боку батька одного з учнів, який підтримує Українську православну церкву московського патріархату.

Рятувальники приборкали пожежу, що сталася в одному з готелів на гірськолижному комплексі “Драгобрат”.

До національного природного парку “Тузлівські лимани”, розташованого в Одеській області, прилетіли птахи, забруднені мазутом. Це сталося після аварії двох російських танкерів у Керченській протоці, що спричинило забруднення води нафтопродуктами.

У Татарстані безпілотники здійснили атаку на один із найбільших нафтопереробних заводів Росії – “Танеко” в Нижньокамську. Як повідомляє Astra, на місці інциденту спостерігається задимлення.