Помер італійський Робінзон Крузо, який прожив на безлюдному острові 32 роки

Джерело: The New York Times

У віці 85 років в місті Модена в Італії помер Мауро Моранді, якого називали італійським Робінзоном Крузо через його 32-річне життя на безлюдному острові в Середземному морі.

Причиною смерті став крововилив у мозок, повідомив Антоніо Рінальдіс, співавтор книги про життя Моранді на острові, опублікованої у 2023 році.

Як розповіли у виданні, на відміну від героя Даніеля Дефо, який мріяв про порятунок, Моранді свідомо обрав життя на самоті. У 1989 році він потрапив на острів Буделлі біля північного узбережжя Сардинії. Там він оселився і залишався до 2021 року, доки його примусово не виселили.

У 2016 році після судових процесів острів перейшов у державну власність і став частиною національного парку архіпелагу Ла-Маддалена. Влада вирішила, що Моранді більше не може залишатися там через можливі медичні ризики та невідповідність його хатини будівельним нормам.

Протягом десятиліть чоловік жив у покинутій хатині часів Другої світової війни, створював скульптури з гілок, готував їжу на газовій плиті та читав книги, які привозив із найближчого міста Ла-Маддалена. Він використовував сонячну енергію та автомобільні акумулятори для зарядки телефона і планшета.

Він був доглядачам на острові та охороняв унікальну екосистему Буделлі. Він прибирав сміття, підтримував туристичні стежки та розповідав відвідувачам про острів і його знамениту рожеву піщану пляжну лінію.

Моранді народився 12 лютого 1939 року в Модені, в сім’ї шкільного доглядача і чемпіона з художньої гімнастики. Він був вчителем фізичної культури. Мав трьох дочок.

У своїх спогадах Моранді зазначав, що знайшов на Буделлі саме ту гармонію, яку шукав усе життя.

“Це було просте, але наповнене радістю життя”, – говорив він.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.