Дві справи проти Трампа: прокурор, який висував обвинувачення, пішов у відставку
Джерело: Reuters
Спеціальний прокурор США Джек Сміт, який очолював дві федеральні справи проти Дональда Трампа, подав у відставку 10 січня. Ці справи стосувалися спроби скасувати поразку Трампа на виборах 2020 року та неправомірного поводження з секретними документами після завершення його президентського терміну.
Інформація стала відомою з судового подання до окружного судді США Ейлін Кеннон, яке містило інформацію про завершення роботи спеціального прокурора.
Джека Сміта призначили спеціальним прокурором у листопаді 2022 року за ініціативи генерального прокурора США Мерріка Гарленда. Рішення про його призначення ухвалили невдовзі після того, як Трамп оголосив про намір брати участь у президентських виборах 2024 року.
Завданням Сміта було розслідувати спроби скасувати результати виборів 2020 року та зберігання секретних документів у резиденції Трампа у Флориді. Однак обидві справи зупинилися на різних стадіях.
У справі про секретні документи окружний суддя Ейлін Кеннон постановила, що призначення Сміта спеціальним радником було неправомірним, через що звинувачення були зняті. Апеляція щодо цієї справи залишалася нерозглянутою.
У справі про вибори Верховний суд США, в якому більшість суддів призначені Трампом, підтвердив широкий імунітет колишнього президента від переслідування за офіційні дії під час виконання повноважень. Це рішення також ускладнило подальше просування розслідувань.
Раніше Трамп неодноразово заперечував усі звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. Він активно використовував ці справи у своїй передвиборчій кампанії, зображаючи себе жертвою політичного переслідування.
Після перемоги Трампа на виборах спеціальний прокурор припинив свою діяльність, посилаючись на давнє правило, яке забороняє судове переслідування діючих президентів.
- У вересні повідомлялося, що нині обраний президент США Дональд Трамп хоче подати позов проти Міністерства юстиції та ФБР на суму 115 мільйонів доларів через “зловмисне політичне переслідування” у справі про неналежне зберігання секретних документів у його резиденції у Флориді.
Україна відправила десятки тонн олії та борошна до Мозамбіку, Джибуті, Танзанії та Сирії в межах глобальної продовольчої ініціативи.
ФСБ Росії включила до реєстру терористичних організацій видання Komi Daily, яке позиціює себе як “незалежне регіональне медіа про Республіку Комі”. Видання визнане структурним підрозділом “Форуму вільних держав постРосії”.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус спростував інформацію ЗМІ про те, що федеральний канцлер Олаф Шольц нібито блокує додатковий пакет військової допомоги Україні на 3 млрд євро.
Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, відомий своїми різкими висловлюваннями, вкотре жорстко розкритикував президента Росії Володимира Путіна.
Сполучені Штати оголосили про винагороду у 25 мільйонів доларів за інформацію, котра допоможе затримати президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Раніше американська влада пропонувала 15 мільйонів доларів.