The Times: Іран розраховує на допомогу Росії в ядерній програмі

Джерело: The Times

Президент Ірану Масуд Пезешкіан найближчими днями здійснить офіційний візит до Москви для підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство з главою РФ Володимиром Путіним.

За даними видання The Times, Алі Ларіджані, старший радник верховного лідера аятоли Алі Хаменеї, провів низку зустрічей із високопосадовцями в Росії. Його метою було отримання підтримки в ядерній сфері та зміцнення систем протиповітряної оборони. Джерела у західних розвідслужбах повідомляють, що Тегеран розраховує на розширення співпраці з Москвою, яка раніше допомагала лише у роботі атомної електростанції в Ірані.

Представники західної розвідки висловлюють занепокоєння, що Росія може змінити свої позиції щодо ядерної програми Ірану, враховуючи поглиблення стратегічних відносин та залежність Москви від іранських ракет і безпілотників. За оцінкою МАГАТЕ, у разі збагачення урану до рівня, придатного для виготовлення ядерної зброї, Іран може отримати необхідний матеріал за кілька днів чи тижнів. Однак створення зокрема балістичні ракети, може зайняти кілька місяців або навіть рік.

17 січня Пезешкіан обговорить із російським керівництвом розширення співпраці в торгівлі, інвестиціях, транспорті, гуманітарній сфері, а також регіональні та міжнародні питання. За підсумками переговорів сторони мають підписати договір про стратегічне партнерство.

За даними розвідки, Іран прагне закупити новітні винищувачі Су-35 для зміцнення своїх ВПС, а також відновити системи ППО, знищені Ізраїлем під час минулорічних атак. Тоді як російські зенітно-ракетні комплекси С-300, які вже постачалися до Ірану, виявилися неефективними проти ізраїльських ракет.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.

Міністерство оборони розробило систему кваліфікації для операторів безпілотних літальних апаратів, котра складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР).  Кожен з рівнів визначає можливості та обмеження для керування різними типами дронів.