Оголосили новий склад Антикорупційної ради при Міноборони
Джерело: Міноборони
13 січня відбулося засідання Комісії з забезпечення проведення конкурсу з формування Громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони України.
До складу Ради увійдуть 15 з 40 претендентів, що набрали найбільшу кількість голосів. Згідно з пунктом 17 Положення про Громадську антикорупційну раду, Комісія вирішила вважати обраними таких кандидатів:
- Гудименко Юрій Володимирович (Ветеранська сокира) – 65 222 голоси;
- Ніколаєнко Тетяна Володимирівна (Незалежна антикорупційна комісія) – 43 515;
- Шуба Анастасія Вадимівна (Антикорупційна сокира) – 40 281;
- Соловйов Микита Олександрович (Антикорупційна сокира) – 39 860;
- Штанков Микита Володимирович (Ветеранська сокира) – 39 724;
- Бріт Ореста Павлівна (БОН) – 39 285;
- Нишпорка Олена Іванівна (Антикорупційна сокира) – 39 231;
- Чернов Олег Валерійович (Українське правниче товариство) – 37 829;
- Костецький Максим Юрійович (Незалежна антикорупційна комісія) – 37683;
- Біщук Віктор Павлович (Українське правниче товариство) – 37 612;
- Трегуб Олена Миколаївна (Незалежна антикорупційна комісія) – 37 480;
- Даценко Катерина Андріївна (Центр суспільного контролю) – 34 635;
- Микитюк Антон Сергійович (Центр суспільного контролю) – 33 454;
- Масюк Віталій Володимирович (Українське правниче товариство) – 32 948;
- Прудковських Віктор В’ячеславович (Центр суспільного контролю) – 32 136.
Новий склад Ради продовжить реалізацію цивільного контролю нульової толерантності посадовців до корупції у секторі оборони для забезпечення прозорості, підзвітності та запобігання корупційним проявам в оборонному відомстві.
Як забезпечувалася прозорість та безпека голосування?
Міністерство оборони впровадило багаторівневу систему захисту для забезпечення чесного, відкритого волевиявлення. Зокрема, фахівці підготували програмне забезпечення до різних сценаріїв «високих навантажень», провели ретельне тестування, а також передбачили варіанти для швидкого реагування на можливі позаштатні ситуації.
Автентифікація виборців відбувалася через перевірені сервіси BankID та Дія.Підпис. Це унеможливило створення фейкових акаунтів та множинне голосування.
Які очікування від нової Ради?
Антикорупційна рада стане важливим інструментом цивільного демократичного контролю з боку громадянського суспільства. В умовах викликів сьогодення, Рада виступатиме додатковим механізмом контролю за прозорістю та доброчесністю процесів як у системі управління Міністерства оборони, так і Збройних сил України.
Протягом наступних двох років члени Ради працюватимуть над аналізом та оцінкою корупційних ризиків у різних сферах Міноборони та формуванням відповідних антикорупційних заходів. Їхня діяльність буде спрямована на посилення прозорості в оборонній сфері та підвищення ефективності використання ресурсів.
Рада розпочне свою роботу після офіційного затвердження її складу наказом Міністерства оборони України, про що буде повідомлено додатково.
Що далі?
Невдовзі після офіційного оприлюднення результатів та затвердження складу Ради розпочнеться її перше засідання, де члени Антикорупційної ради оберуть із свого складу простою більшістю голосів присутніх:
- голову Антикорупційної ради;
- заступника голови Антикорупційної ради;
- секретаря Антикорупційної ради.
Голова, його заступник, секретар та інші члени Антикорупційної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах. Члени Ради не мають посвідчень чи інших спеціальних документів, що посвідчують членство в Антикорупційній раді.
Члени Антикорупційної ради здійснюють свої повноваження особисто та не мають права делегувати свої повноваження щодо участі у засіданнях Антикорупційної ради та право голосу на них іншим особам, у тому числі іншим членам Антикорупційної ради. У разі неможливості участі члена Ради на засіданні, він має право висловити свою позицію у письмовій формі (електронному документі), яка оголошується головою Антикорупційної ради на засіданні перед голосуванням.
Варто зазначити, що високий рівень участі громадян у голосуванні демонструє зростання суспільного запиту на прозорість та підзвітність у сфері оборони, — відзначили у відомстві.
Додамо, раніше Букви повідомляли, що один зі кандидатів, Олексій Свинаренко, у 2021 році брав участь у побитті журналіста видання.
Довідка: Громадська антикорупційна рада при Міноборони – це орган, через який суспільство може контролювати рішення Міноборони та впливати на ключові процеси у сфері оборони. Її 15 членів займають виборну неоплачувану посаду. Цей орган з’явився у 2023 році після скандалу з закупівлями Міноборони, зокрема яйцями по 17 гривень за штуку.
- У застосунку “Армія+” запустили новий сервіс для повернення на службу після самовільного залишення частини (СЗЧ).
- Військові зможуть подати електронний рапорт на отримання винагороди за знищену техніку через застосунок “Армія+”.
- У Міноборони України повідомили, що законопроєкт про демобілізацію розроблено.
- Міністерство оборони України спільно з Міністерством охорони здоров’я презентували проєкт реформи військово-лікарських комісій, котрий, як запевняють, покликаний суттєво змінити застарілу систему.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.