Компанії з ЄС заплатили 3 млрд євро податків в РФ, попри санкції

Джерело: The Moscow Times з посиланням на Politico

У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.

Іноземні компанії в Росії роблять великий внесок у військову скриньку Кремля, оскільки вони продовжують продавати несанкціоновані товари, такі як харчові продукти, тютюн і одяг.

Згідно з дослідженням, серед 1600 проаналізованих іноземних компаній, котрі продовжують працювати в РФ, понад 900 представляють країни G7 та Євросоюзу — союзників України.

Зокрема тютюновий гігант Philip Morris у 2023 році отримав майже 7 мільярдів доларів доходу. Компанія заплатила 208 мільйонів євро податків проти 144 мільйонами євро роком раніше. 

930 компаній із країн G7 та ЄС стали найбільшими платниками податку на прибуток у Росії. Водночас 16 із 20 найбільших платників податків також виявилися з держав G7 та ЄС, — мовиться у повідомленні.

Щодо компаній із ЄС, у документі згадуються щонайменше 827 фірм. Їхній сукупний дохід склав 81,4 мільярда доларів (79 мільярдів євро), що нижче за показник 2022 року (111,4 мільярда доларів). Однак їхні податкові відрахування на прибуток залишилися на рівні 3 мільярдів доларів.

Серед найбільших європейських платників податків у Росії виділили французьку компанію Leroy Merlin і Auchan, швейцарську Nestlé, а також німецькі ритейлери Metro і Globus.

У 2025 році ставка податку на прибуток організацій у Росії збільшиться з 20% до 25%, що призведе до зростання фінансового внеску західних компаній у російську агресію проти України.

Раніше ми повідомляли, що у 2023 році 328 американських компаній сплатили понад $1,2 млрд податків, попри міжнародний тиск.

До десятки найбільших американських компаній, котрі сплачують податки в Росії, увійшли:

  • Philip Morris — $220 млн;
  • PepsiCo — $135 млн;
  • Mars — $99 млн;
  • Procter & Gamble — $67 млн;
  • Mondelez — $62 млн;
  • Citigroup — $53 млн;
  • Cargill — $50 млн;
  • Johnson & Johnson — $42 млн;
  • Coca-Cola Hellenic — $34 млн;
  • Weatherford — $32 млн.

Колишній посол США в Росії та професор Стенфордського університету Майкл Макфол у коментарі назвав дії компаній, які продовжують працювати в Росії, аморальними.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.