«Авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш»:військовий про переведення фахівців у піхоту

Букви поспілкувались з сержантом Віталієм Горжевським, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ. Раніше він опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.

Чому так важливо зберегти цих фахівців у Повітряних силах?

Будь-якого авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш. Це потрібен великий обсяг роботи, потрібно людей навчити, це не машина якась, де просто замінити акамулятор чи колесо. Воно так не працює в авіації. Тому що ти обслуговуєш бойову техніку. Перед тим, як випускати пілота у політ разом з технікою, ти маєш розуміти, що ти за це відповідаєш.

Інженерно-авіаційна служба – це досить велика структура людей і кількість велика людей. Одні підтримують бойову готовність, є підрозділи, які, наприклад як в автомобілів СТО, усувають несправності й відмови. Техніка не нова, її потрібно підтримувати в бойовій готовності постійно. Воно в авіації не працює, як у цивільному житті, – каже військовий.

Скільки часу потрібно, аби навчити людину цій справі?

Щоб висококваліфікованого спеціаліста вивчити – це може зайняти і 10 років і більше. У вищих навчальних закладах людей навчають на теорії. Те, що в книжці, в технічній документації пише – це одне. А коли ти виконуєш, ти маєш сам це на практиці вивчити і розуміти, – розповів чоловік.

Чи стосуються переведення в піхоту якихось окремих спеціальностей чи посад?

Спеціальності зараз розширені, але це все зав’язано на один механізм, на одну машину. Кожен спеціаліст має розуміти що йому треба зробити, перевірити, в чому переконатись. Відмови в техніки бувають різні, а спеціалісти потрібні всі. Спеціальностей є досить багато. І от просто Інженерно-авіаційну службу вирішили вирізати, – переконаний сержант.

Як ви прокоментуєте відповідь Генерального штабу ЗСУ на цю ситуацію?

Це просто смішно на даний час, – каже Віталій Горжевський.

Що передувало

Сержант Віталій Горжевський, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.

Військові повідомили про телеграму щодо переведення майже всіх техніків у піхоту – це означає, що військова частина залишиться без технічного персоналу, котрий обслуговує літаки.

За їх словами, раніше у піхоту вже перевели 250 фахівців, а зараз планують перевести ще 218.

“Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо”, – наголошують військові.

Фахівці зауважили, що вони обслуговують, підтримують та відновлюють авіатехніку, за час роботи освоїли нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами, а також забезпечують навчання та відновлення льотного вишколу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил.

Згодом у Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи. Кажуть, що навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.

“Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо”, – йдеться у повідомленні.

  • Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.