Байден у прощальному листі засудив дії Трампа за «найгірший напад на демократію»

Джерело: Newsweek

Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.

У своєму зверненні, розміщеному на сайті Білого дому, Байден підсумував чотири роки свого президентства. Він зазначив, що США подолали низку криз, включно з пандемією, економічною рецесією та спробами підриву демократичних цінностей.

Президент також згадав свої економічні досягнення, зокрема створення 16,6 мільйона нових робочих місць, зниження інфляції та скорочення розриву в доходах між різними соціальними групами до найнижчого рівня за 20 років.

Події 6 січня та реакція Трампа стали окремою темою у зверненні Байдена. Він підкреслив, що цей день має залишатися нагадуванням про загрози демократії. Байден звинуватив окремих політиків у спробах переписати історію.

Трамп, своєю чергою, продовжує заперечувати свою причетність до організації штурму. У відповідь на звіт спеціального прокурора Джека Сміта, де його слова названі “мотивуючим чинником насильства”, Трамп заявив, що ці звинувачення є політично вмотивованими. На своїй платформі Truth Social він розкритикував Сміта, назвавши його звіт “безпідставним”.

Повний текст прощального листа Джо Байдена

Чотири роки тому ми пережили зиму небезпек і зиму можливостей. Ми були в полоні найгіршої пандемії за століття, найгіршої економічної кризи з часів Великої депресії та найгіршого нападу на нашу демократію з часів Громадянської війни. Але ми об’єдналися як американці, і ми витримали це. Ми стали сильнішими, процвітаючими та безпечнішими.

Сьогодні ми маємо найсильнішу економіку у світі та створили рекордні 16,6 мільйона нових робочих місць. Заробітна плата зростає. Інфляція продовжує знижуватися. Розрив у багатстві між расами є найнижчим за останні 20 років. Ми відновлюємо всю нашу націю — міські, приміські, сільські та племінні громади. Виробництво повертається до Америки.

Ми знову лідируємо у світі в галузі науки та інновацій, включно з напівпровідниковою промисловістю. І ми нарешті обійшли Big Pharma, щоб знизити вартість рецептурних ліків для людей похилого віку. Сьогодні в Америці більше людей мають медичне страхування, ніж будь-коли. Я підписав один із найважливіших законів, які допомагають мільйонам ветеранів, які зазнали впливу токсичних матеріалів, і їхнім родинам, а також найважливіший закон про клімат і перший серйозний закон про безпеку зброї за майже 30 років. Сьогодні рівень насильницької злочинності є найнижчим за 50 років.

Я балотувався в президенти, оскільки вважав, що на кону стоїть душа Америки. На мапу була поставлена ​​сама природа того, ким ми є. І це все ще так. Америка є ідеєю сильнішою за будь-яку армію і більшою за будь-який океан. Це найпотужніша ідея в історії світу. Ця ідея полягає в тому, що ми всі створені рівними, наділені нашим Творцем певними невіддільними правами, серед яких – життя, свобода та прагнення до щастя. Ми ніколи повністю не відповідали цій святій ідеї, але й ніколи від неї не відходили. І я не вірю, що американський народ піде від цього зараз.

Віцепрезидентка Гарріс і я попросили наших співробітників підготувати детальний підсумок прогресу, якого ми досягли разом за останні чотири роки. Нижче я ділюся з вами нашим записом. Я сподіваюся, що ви зробите свій внесок у розвиток прогресу, якого ми досягли.

Служити цій нації понад 50 років було привілеєм мого життя. Більше ніде на Землі дитина, яка заїкалася зі скромних початків у Скрентоні, штат Пенсільванія, та Клеймонті, штат Делавер, не могла одного дня сісти за стіл резолют в Овальному кабінеті як президент Сполучених Штатів. Я віддав серце і душу нашій нації. І я був мільйон разів у відповідь благословенний любов’ю та підтримкою американського народу.

Історія у ваших руках. Сила у ваших руках. Ідея Америки у ваших руках. Ми просто повинні зберігати віру і пам’ятати, хто ми є. Ми Сполучені Штати Америки, і коли ми робимо це разом, просто нічого не виходить за межі наших можливостей“.

Трансляцію російської програми “Вести недели” можуть заблокувати на території Вірменії, заявив міністр високотехнологічної промисловості республіки Мхітар Айрапетян. За його словами, контент цієї передачі, яку веде генеральний директор пропагандистського агентства “Россия сегодня” Дмитро Кисельов, порушує законодавство країни.

YouTube у своєму додатку на Android тестує нову кнопку “Відтворити щось”, яка буде розташована над нижньою панеллю програми і дозволить користувачу обирати випадкові відео, які можуть бути цікаві.

У Кремлі заявили, що санкції Європейського Союзу щодо імпорту російського первинного алюмінію можуть дестабілізувати і без того “крихкий” світовий ринок.

У віці 59 років унаслідок інсульту помер волонтер, колишній член робочої групи з реформування Міноборони України Віктор Пузанов.

Заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.