Рада проголосувала закон про відправлення підрозділів ЗСУ за кордон
Джерело: пресслужба ВР
15 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні за основу та в цілому проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав у період дії воєнного стану (реєстр. №12378).
Як зауважується, документ розробили з метою законодавчого унормування окремих питань направлення підрозділів ЗСУ до інших держав у період дії воєнного стану.
Вносяться зміни до законів “Про Збройні Сили України” та “Про порядок направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав”, якими передбачено, що у період дії воєнного стану:
- з’єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України у визначеному законодавством України порядку можуть направлятися до інших держав та перебувати на території цих держав з метою здійснення заходів, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України, захисту її суверенітету та територіальної цілісності, а також реалізації права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту Організації Об’єднаних Націй;
- рішення про направлення підрозділів Збройних Сил України до інших держав приймає Президент України, крім випадків застосування підрозділів Збройних Сил України на території держави, що здійснює збройну агресію проти України, для відбиття такої агресії, з одночасним поданням до Верховної Ради України законопроекту про схвалення такого рішення;
- разом із законопроектом Президентом України подається інформація про завдання, загальну чисельність зазначених підрозділів, тип і склад їх озброєння, військової техніки, підпорядкованість, строки перебування та порядок їх можливого продовження, порядок заміни особового складу підрозділу та порядок їх утримання.
Також додамо, Рада проголосувала за продовження воєнного стану та мобілізації в Україні до 9 травня 2025 року. Нардепи підтримали указ президента України “Про продовження строку дії воєнного стану в Україні” № 12404. Підтримали законопроєкт 315 народних обранців.
- Міноборони напрацювало три варіанти законопроєкту про демобілізацію.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк розповів, що законопроєкт про демобілізацію вже розробили, але передати його до Верховної Ради поки не можуть.
- Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час години запитань до уряду у Верховній Раді повідомив, що в Україні заброньовано від мобілізації менше, ніж мільйон людей.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.
Російський дисидент, 67-річний публіцист Олександр Скобов, звинувачений в Росії у “сприянні терористичній діяльності”, виголосив останнє слово на засіданні 1-го Західного окружного військового суду у Петербурзі. Він заявив, що Путін – це новий Гітлер та закликав “розчавити гадину”.
Франція таємно провела навчання “Персей” з розгортання військ спеціального призначення в Україні для протистояння російського прориву з території Білорусі.
Міністерство юстиції передбачає, що запуск усіх реєстрів після масштабної кібератаки вдасться здійснити до кінця січня. Про відновлення роботи державних реєстрів після масштабної кібератаки з боку РФ повідомив перший заступник міністра юстиції Микола Кучерявенко.