У Латвії можуть обмежити доступ росіян і білорусів до роботи з критичною інфраструктурою
Джерело: Delfi
Міністерство внутрішніх справ Латвії запропонувало зміни до закону про національну безпеку, які передбачають заборону громадянам Росії та Білорусі обіймати посади у сферах управління критичною інфраструктурою. Поправки також стосуються інфраструктури, що має особливе значення на європейському рівні.
Згідно з пропозицією, власники, керівники або бенефіціари таких об’єктів повинні демонструвати лояльність до Латвії та її Конституції. Їм заборонено підтримувати дії, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету чи демократичному ладу.
Поправки передбачають, що громадяни Росії та Білорусі, а також юридичні особи, зареєстровані в цих країнах, не зможуть володіти чи управляти критичною інфраструктурою. Також їм буде заборонено обіймати посади, які передбачають доступ до інформації чи обладнання, важливого для роботи цих об’єктів.
У виняткових випадках громадяни Росії або Білорусі зможуть працювати у критичній інфраструктурі лише за наявності спеціального дозволу від державної безпекової служби. Критична інфраструктура включає об’єкти та системи, які забезпечують виконання ключових суспільних функцій, захист здоров’я, безпеку, економічну стабільність і добробут населення.
Для набуття чинності ці поправки мають бути схвалені урядом, а згодом ухвалені Сеймом.
Латвійська Національна рада з питань електронних медіа (NEPLP) заблокувала доступ до 17 російських вебпорталів, що публікують пропагандистський контент. Це рішення ухвалено після аналізу контенту ресурсів, наданого іншим відомством.
Латвійський Сейм ухвалив остаточні поправки до Закону “Про дорожній рух”, які запроваджують заборону на перебування в країні транспортних засобів, зареєстрованих у Білорусі. Нові правила набудуть чинності з 1 листопада 2024 року.
- 17 грудня у Латвії розпочалася часткова перевірка бойової готовності підрозділів Національних збройних сил.
У Ніжині, що на Чернігівщині, під час на даху залізничного вагона загинув 15-річний хлопець. Він отримав ураження струмом.
У День незалежності США, 4 липня Ілон Маск оприлюднив опитування щодо створення нової партії у Сполучених Штатах. Уже наступного дня він анонсував створення партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 липня. Від початку доби на фронті відбулося 170 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський назвав свою останню телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом “найкращою розмовою за весь цей час”.
Під час війни між Ізраїлем та Іраном увага світу була прикута до іранської ядерної програми. Водночас майже поза увагою залишається інша важлива геополітична боротьба — за міжнародну торгівлю ядерними технологіями та збагаченим ураном. Хоч ця сфера менш вибухонебезпечна, ставки тут теж дуже високі.