Побиття 12-річної дівчини у Білій Церкві: одному з фігурантів повідомили про підозру

Джерело: ГУНП у Київській області

Правоохоронці повідомили про підозру 16-річному фігуранту справи про пробиття малолітньої у Білій Церкві.

Як встановили слідчі, фігурант разом з іншими неповнолітніми, прийшли до місцевого парку, куди запросили 12-річну дівчину.

Надалі, з метою залякування, підозрюваний почав погрожувати дівчині та вдарив її по голові, а потім розпилив газовий балончик в обличчя.

Разом із цим він чинив і психологічний тиск на потерпілу, вимагаючи у неї 15 000 гривень.

Слідчі, за процесуального керівництва Білоцерківської окружної прокуратури повідомили неповнолітньому про підозру за фактом катування та вимагання грошових коштів під час воєнного стану (ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 127 Кримінального кодексу України).

За скоєне йому загрожує до 12 років ув’язнення.

Щодо ще трьох неповнолітніх поліцейські Київщини розслідують кримінальне провадження за ст. 125 Кримінального кодексу України.

Що передувало?

Напередодні у соцмережах розповсюдили відео, на якому група підлітків б’є малолітню дівчину.

Згодом родичка потерпілої у фейсбуці повідомила, що на відео – її племінниця, яку б’ють школярі віком 15-16 років. Вони вимагали, аби вона вкрала кошти у батьків.

” Її батько, брат і двоюрідний брат зараз на передовій, захищаючи нас від окупантів, а дівчині немає кому заступитися”.

Справа отримала суспільний резонанс. За розслідуванням пообіцяли слідкувати публічні особи, військові, правозахисники та нардепи.

Єврокомісія заявила про посилення реагування на “мову ворожнечі” на цифрових платформах та має намір докласти всіх зусиль, щоб історія з анулюванням результатів президентських виборів у Румунії через цифрові втручання не повторилась під час наступних волевиявлень.

На Волині працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили помічника лісничого та двох інженерів лісового господарства, які під виглядом сухостою та пошкоджених дерев планували зрубати ділову деревину вищого класу.

У Китаї дослідники встановили зв’язок між різким припиненням комунікації, відомим як “гоустінг”, і схильністю до самоушкоджень серед підлітків. Це явище, коли людина несподівано припиняє спілкування без пояснень, може завдати серйозної шкоди психічному здоров’ю молодих осіб.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.