Президент Південної Кореї цього тижня вдруге за тиждень постане перед судом
Джерело: Yonhap
Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль у четвер, 23 січня, має знову з’явитися перед Конституційним судом у справі про імпічмент. Ці слухання стануть другими за тиждень після попереднього засідання, яке відбулося у 21 січня.
Під час попередніх слухань Юн відкинув звинувачення у тому, що він наказав військовим вивести законодавців із Національної асамблеї в межах його спроби запровадити воєнний стан. Його юридична команда повідомила, що президент, якщо можливо, братиме участь у всіх наступних засіданнях.
На засіданні також буде присутній колишній міністр оборони Кім Йон Хен, який минулого місяця був заарештований через підозру у причетності до підготовки воєнного стану. Кім виступатиме як свідок у судовому процесі. Його допитуватимуть спочатку адвокати Юна, а згодом представники Національної асамблеї, які виконують роль обвинувачення.
Юн також матиме можливість допитати Кіма за умови схвалення цієї дії виконуючим обов’язки голови суду Мун Хен Бе.
Зараз президент Юн перебуває у Сеульському центрі утримання під вартою. Його офіційний арешт був санкціонований судом у неділю, 19 січня, у межах окремого розслідування щодо спроби оголосити воєнний стан 3 грудня.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль, усунутий від виконання обов’язків після оголошення імпічменту, відмовився давати свідчення у справі про введення воєнного стану. Його заяви з’явилися у рукописному листі, оприлюдненому після затримання для допиту.
- У Південній Кореї затримали президента Юн Сук Йоля після того, як йому оголосили імпічмент у зв’язку зі справою про запровадження воєнного стану.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль не планує брати участь у першому судовому засіданні щодо імпічменту, яке заплановане на 14 січня. Причиною стало занепокоєння щодо його особистої безпеки, заявив його адвокат Юн Гап Ген.
За міністра національної єдності Олексія Чернишова внесли заставу у повному розмірі — 120 млн гривень. ВАКС призначив цей розмір застави 27 червня у справі про зловживання службовим становищем.
Зупинка постачання Сполученими Штатами, зокрема засобів протиповітряної оборони, безпосередньо вплине на здатність України відбивати дедалі інтенсивніші повітряні удари Росії.
У Росії військовий суд оголосив вирок українському військовослужбовцю Максиму Назаренку, якого звинуватили у скоєнні “терористичного акту” на території Курської області.
У Франції близько 200 людей звинуватили священників елітної католицької школі-інтернату Notre-Dame de Betharram у фізичному та сексуальному насильстві з 1957 по 2004 рік.
Орест Березовський, відомий як митрополит Онуфрій з УПЦ (МП), втратив громадянство України – відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський. Підставою для такого рішення стали дані Служби безпеки України.