Вчені розробили вірус, що змінює вигляд ракових пухлин і змушує організм боротись з ними
Джерело: Nature
Вчені змусили ракові пухлини виглядати як свинячі органи, щоб імунна система атакувала їх. Як свідчать дослідження, проведені на мавпах і людях, цей трюк може зупинити ріст пухлини.
В чому полягає ідея
Ідея полягає в тому, щоб використати природну реакцію імунної системи на чужорідні об’єкти, зокрема пересаджені органи, для боротьби з раком.
Якщо людині захочуть пересадити органи свині, імунна система розпізнає їх як чужорідні тіла та намагатиметься їх знищити. Людські антитіла прикріплюються до цукрів на поверхні свинячих клітин, що призводить до відторгнення органу.
Імунолог і хірург Юнсян Чжао з Медичного університету Гуансі в Китаї звернув на це увагу і вирішив використати природну відповідь організму для боротьби з раковими пухлинами.
Для реалізації цієї ідеї вчені поєднали знання з трансплантології та методи онколітичної вірусотерапії. Онколітична вірусотерапія — це метод, який використовує спеціально модифіковані віруси, що атакують ракові клітини або стимулюють імунну систему боротись з пухлинами.
Як це реалізували
Команда Чжао використала вірус ньюкаслської хвороби, який небезпечний для птахів, але майже не шкодить людям.
Сам по собі цей вірус не викликає достатньо сильної імунної відповіді для боротьби з пухлинами. Тому вчені модифікували вірус, додавши ген, який змушує вірус виробляти фермент α 1,3-галактотрансферазу. Цей фермент “прикрашає” ракові клітини пухлини свинячими цукрами, які зазвичай спричиняють сильну імунну відповідь у людей при пересадці свинячих органів.
Результати досліджень
Вперше дослідники випробували терапію на мавпах (Macaca fascicularis). 5 мавп з раком печінки, які отримували лише фізіологічний розчин, померли в середньому через 4 місяці, а 5 мавп, які отримували цей вірус, прожили понад 6 місяців.
Потім дослідники протестували ферментний вірус на 23 людях, які мали різні види раку, стійкі до лікування, включаючи рак печінки, стравоходу, прямої кишки, яєчників, легенів, молочної залози, шкіри та шийки матки.
Через два роки у двох людей пухлини зменшилися, але не зникли повністю. У п’ятьох людей пухлини перестали рости. У решти учасників пухлини зупинилися, але потім знову почали рости. Лише двоє учасників не отримали жодної користі від лікування.
- Ракові захворювання, викликані інфекціями, зустрічаються досить часто. Згідно зі звітом Американської асоціації дослідження раку, 13% випадків раку в усьому світі пояснюються саме інфекціями.
- У семи країнах лікарі почали випробування на пацієнтах першої у світі мРНК-вакцини проти раку легенів.
- 15-річний Хеман Бекеле створив мило, яке може допомогти у лікуванні та запобіганні раку шкіри. За винахід журнал TIME назвав підлітка “Дитиною року” та опублікував його фото на обкладинці.
- Мікропластик, який потрапляє у навколишнє середовище від шин автомобілів, синтетичного одягу та інших джерел, може бути небезпечним для здоров’я людини. Науковці виявили докази того, що мікропластик може бути пов’язаний із раком товстої кишки, раком легенів, а також із певними репродуктивними проблемами.
Вівіан Дженна Вілсон, донька інвестора та мільярдера Ілона Маска, засудила поведінку батька під час заходів, пов’язаних з інавгурацією Дональда Трампа.
У Парижі на 86 році життя помер видатний французький кінорежисер і сценарист Бертнан Бліє.
Під час розкопок під конструкцією будівлі собору Паризької Богоматері археологи знайшли понад тисячу фрагментів історичних творів мистецтва.
Американські співачки Ґрейсі Абрамс та Демі Ловато звинуватили Meta, материнську компанію Instagram, у тому, що вона перешкоджає їхнім спробам відписатися від акаунтів президента США Дональда Трампа та віцепрезидента Джей Ді Венса в додатку після дня інавгурації.
Після декількох днів пожеж, які вирували у Каліфорнії, на узбережжі океану серед згорілих будинків помітили один вцілілий.