«Газпром» поскаржився на нестачу коштів, закликавши підвищити ціни на газ для росіян

Джерело: росЗМІ

Нинішні ціни на газ усередині Росії не покривають потреби “Газпрому” у ресурсах, заявив на засіданні експертної ради при держдумі РФ начальник відділу стратегічного блоку держкорпорації Олексій Сахаров.

За його словами, вартість газу для російських споживачів потрібно збільшити до рівня, який би дозволяв “Газпрому” проводити газифікацію регіонів та здійснювати інвестиційні проекти.

Нинішній рівень регульованих оптових цін на газ не забезпечує формування фінансових ресурсів у розмірах, достатніх для здійснення необхідних капітальних вкладень у підтримку та розвиток газової інфраструктури на користь російських споживачів, що не може не зашкодити в довгостроковій перспективі надійності газопостачання, – заявив Сахаров.

Також, за його словами, необхідно втричі підвищити тарифи на транспортування газу для незалежних виробників, оскільки зараз “Газпром” качає їхній газ собі на збиток. Тариф, заморожений з 2015 року, становить 62,5 рубля за тисячу кубометрів на 100 км, а витрати компанії – 109 рублів. Потрібна “Газпрому” ціна – 170 рублів, повідомив Сахаров.

Після початку повномасштабної війни уряд РФ уже провів рекордну більш як за десять років індексацію газових тарифів для громадян РФ. Торік газ подорожчав на 11,2%, 2022-го — на 3% улітку та 8,5% у грудні. З 1 липня 2025 року заплановано нову індексацію на 10,2%, після якої накопичене зростання цін на газ становитиме 37% (з початку вторгнення в Україну). Ще більше – на 21,3% – у 2025 році зросте вартість газу для підприємств електроенергетики та об’єктів ЖКГ.

Гроші гостро потрібні компанії, яка втратила ключовий європейський ринок і в 2023 році отримала 629 млрд рублів чистого збитку.

Припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2025 року позбавить “Газпром” ще приблизно $6 млрд річного виторгу.

Додамо, після великих фінансових втрат та втрати європейського ринку газу, російський “Газпром” планує масові звільнення в центральному апараті. Компанія розглядає скорочення 1,6 тисячі працівників головного офісу.

Відповідний лист голові “Газпрома” Олексію Міллеру направила заступниця правління Олена Ілюхіна, яка вказує на необхідність “оптимізації витрат” у контексті серйозних викликів, що стоять перед російською компанією.

“Газпром” витрачає 50 млрд рублів на річні зарплати працівників центрального апарату, й за оцінками Ілюхіної, цю кількість можна скоротити на 1,6 тисячі осіб, зменшивши штат з 4,1 тисячі до 2,5 тисячі співробітників. Заступник голови правління, Сергій Купріянов, підтвердив достовірність інформації про плановані зміни.

Втрати “Газпрома” на європейському ринку стали відчутними після припинення постачань газу до більшості країн ЄС, що призвело до зменшення експортних обсягів до рівня 1985 року.

Прогнозується, що у 2024 році, через відсутність контракту з Китаєм і падіння постачань до ЄС, “Газпром” буде змушений постати перед серйозними економічними труднощами.

У результаті, через зменшення обсягів постачання газу, “Газпром” може втратити понад $6 млрд річного доходу від припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2025 року.

Інгульський районний суд міста Миколаєва засудив уродженку міста Баштанка, що працює прибиральницею у ЖКГ “Турбота” та має інвалідність ІІІ групи, за те, що вона продала два інтимні фото у Telegram.

Правоохоронці затримали проректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці.

Закарпатські поліціянти, під час обшуку помешкання фігуранта у справі про спробу продажу скарбів, вилучили велику кількість російської символіки.

Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу та представники вищого керівництва ЄС підтримали запуск спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав заклик президента США Дональда Трампа про 30-денне перемир’я в Україні і пригрозив Росії заходами.