Вбивство Кеннеді: Трамп підписав розпорядження про розсекречення секретних файлів
Джерело: CBSnews
23 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про розсекречення всіх документів про вбивства Джона Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга.
Керівники спецслужб мають 45 днів, щоб розробити план з розкриття архівів.
Після того як помічник президента оголосив, що він підписує виконавче розпорядження про “розсекречення документів, пов’язаних із вбивствами президента Кеннеді, сенатора Роберта Ф. Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга-молодшого”, Трамп прокоментував: “Це важлива справа, правда? Багато людей чекали на це дуже довго — роками, десятиліттями.”
Глава Білого дому доручив своєму помічнику передати ручку, якою підписав указ, Роберту Ф. Кеннеді-молодшому, кандидату від Трампа на посаду міністра охорони здоров’я та соціальних служб. Роберт Ф. Кеннеді-старший був колишнім генеральним прокурором, сенатором від штату Нью-Йорк і кандидатом у президенти від Демократичної партії. Його вбили в 1968 році.
Після часткового розсекречення частини документів, пов’язаних із вбивством Кеннеді, у 2022 році Національне управління архівів і документації заявило, що 97% із приблизно 5 мільйонів сторінок, які стосуються цієї справи, вже є у відкритому доступі.
Трамп обіцяв ще під час своєї першої адміністрації у 2017 році, що оприлюднить решту документів щодо вбивства Кеннеді. Серед них було близько 3000 документів, які ніколи не публікувалися, і ще 30 000, які були оприлюднені з цензурою. Однак не всі ці файли були розсекречені під час його першого президентського терміну.
У 1992 році Конгрес зобов’язав, щоб усі документи, пов’язані з вбивством, були оприлюднені протягом 25 років.
Окрім того, глава США підписав указ про перетворення США на “світову столицю ШІ”.
Додамо, Роберт Кеннеді-молодший заявив про намір лобіювати призначення своєї невістки Амарілліс Фокс Кеннеді на посаду заступниці глави ЦРУ. За його словами, це допоможе розкрити змову, яка, на його думку, стоїть за вбивством його дядька у 1963 році.
22 листопада 1963 року президента Джона Кеннеді застрелили під час кортежу в Далласі. Офіційно винним у злочині визнали Лі Харві Освальда, який діяв самостійно. Однак обставини вбивства, зокрема відсутність очевидного мотиву та смерть Освальда через два дні після затримання, стали ґрунтом для численних теорій змови.
У 1976 році Конгрес провів повторне розслідування, заявивши про “ймовірну” змову, яка могла включати другого стрільця. Згодом ці висновки були спростовані, але це лише посилило підозри. Згідно з опитуванням, проведеним минулого року, 65% американців не вірять, що Освальд діяв самостійно.
Роберт Кеннеді-молодший неодноразово заявляв, що за вбивством його дядька стоїть ЦРУ. На його думку, причиною могло бути небажання Джона Кеннеді ескалувати військовий конфлікт у В’єтнамі. Також він підозрює причетність спецслужби до вбивства свого батька Роберта Кеннеді у 1968 році під час передвиборчої кампанії.
Члени династії Кеннеді, які традиційно асоціюються з Демократичною партією, дистанціюються від заяв Роберта. П’ятеро його сестер відкрито засудили підтримку Дональда Трампа, назвавши це “зрадою цінностей, яких дотримувалася їхня родина”.
- Сімдесят сім лавреатів Нобелівської премії підписали лист, в якому закликали сенаторів не затверджувати кандидатуру Роберта Кеннеді-молодшого на посаду глави Міністерства охорони здоров’я і соціальних служб (DHHS) США.
- Згідно з заявою суду, Роберт Ф. Кеннеді-молодший підтримає Дональда Трампа як кандидата у президенти США.
- Дональд Трамп висловив симпатію щодо свого суперника, незалежного кандидата на пост президента США Роберта Кеннеді та навіть готовий запропонувати йому посаду у своїй адміністрації у випадку перемоги на виборах.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Запаси газу в Євросоюзі цієї зими скоротилися значно швидше проти минулого року. Газові сховища заповнені лише на 59%. Минулої зими рівень заповненості газових сховищ у ЄС становив 74%.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.