Рютте назвав членство України в НАТО «найкращою гарантією безпеки»

Джерело: кореспондент Укрінформ

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Наразі головне завдання — посилити позиції України перед початком переговорів.

За словами Рютте, важливо уникнути помилок, схожих до мінських домовленостей 2014 року, коли Росія порушила досягнуте перемир’я, що призвело до продовження агресії та нового повномасштабного вторгнення у 2022 році. Генсек НАТО наголосив на необхідності створення умов, котрі гарантуватимуть, що Росія більше ніколи не зможе захопити українські території.

…Ми маємо переконатися, що мир, який ми спільно підтримували, буде стійким, і ніколи, ніколи знову не буде поставлений під сумнів. І так, очевидно, що повне членство в НАТО є найлегшим результатом для цього, — наголосив Рютте.

Рютте також зазначив, що наразі багато політиків обговорюють, який вигляд матимуть мирні переговори та які наслідки вони матимуть для тимчасово окупованих територій і для НАТО. Він застеріг від ризику погоджуватися на умови без участі Володимира Путіна.

Генсек НАТО додав, що члени Альянсу взяли на себе зобов’язання щодо майбутнього вступу України до НАТО, однак точні строки та умови цього процесу ще обговорюються.

Також Марк Рютте заявив, що не враховуватиме позицію Кремля у питанні можливого вступу України до НАТО. Він наголосив, що альянсу не варто ставати залежними від Москви у цьому питанні.

Раніше міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен наголосила, що “членство в НАТО є єдиною надійною довгостроковою гарантією безпеки, яку Україна може отримати проти майбутньої російської агресії”,

Зауважимо, стало відомо, що Дональд Трамп збирається “посадити Росію та Україну за стіл переговорів” після того, як приступить до роботи у Білому домі.

Прессекретарка Трампа, Каролін Лівітт зазначила, що під час першого тижня роботи Трамп буде видавати десятки указів.

У списку Трампа на перші дні роботи є:

  • початок масової депортації мігрантів;
  • скасування політики адміністрації Байдена у сфері освіти;
  • реорганізація федерального уряду шляхом звільнення тисяч федеральних службовців, які, на думку Трампа, таємно працюють проти нього;
  • помилування людей, заарештованих за їхню роль у штурмі Капітолію 6 січня 2021 року;
  • посадити Україну та Росію за стіл переговорів.

Зокрема Лівітт розповіла в коментарі Fox News – після того, як Трампа оголосили переможцем виборів – що тепер він зможе “вести переговори про мирну угоду між Росією та Україною”.

Окрім того, Національна безпекова команда обраного президента Дональда Трампа проводить переговори з Білим домом та українськими представниками, намагаючись знайти шляхи завершення війни з Росією, повідомляють кілька джерел, обізнаних із ситуацією.

Своєю чергою, Володимир Зеленський розповів, що Дональд Трамп очікує на його візит одразу після інавгурації. Він також позитивно висловився стосовно особистих якостей Трампа.

Трамп може бути рішучим. Я думаю, для нас це найголовніше, його якості. Вони такі є. Він спроможний бути вирішальним у цій війні. Він може дійсно зупинити Путіна, або справедливіше сказати не в трендах, а справедливіше сказати – допомогти нам зупинити Путіна. Він це може, – наголосив президент.

На зауваження про репутацію Трампа як непередбачуваної особи та політика, Зеленський зазначив, що хотів би, щоб “непередбачуваність Трампа була спрямована передусім у бік Російської Федерації”.

Глава держави додав, що українське керівництво вже налагодило контакти із багатьма членами команди Трампа.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.