У книгарнях Литви продають атласи з частиною України «в кордонах РФ»: реакція посольства

Джерело: пресслужба посольства

Посольство України у Литві висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією, що в мережі книжкових магазинів “Knygų pasaulis” реалізуються атласи, які містять некоректне позначення території України в межах її міжнародно визнаних кордонів з 1991 року.

“Продаж такої продукції є не тільки порушенням основоположних принципів міжнародного права, але й сприяє легітимізації злочинної військової агресії Росії проти України, поширенню дезінформації та введенню в оману споживачів. Це підриває принципи територіальної цілісності та суверенітету, які є керівними для міжнародного порядку та незмінно підтримуються Литовською Республікою, а також демократичною світовою спільнотою”, – прокоментували у посольстві.

Фото: LRT.lt

У посольстві запевнили, що вживають всіх необхідних заходів для припинення продажу зазначеної продукції та запобігання постачанню інших матеріалів, які містять викривлену інформацію про територіальну цілісність України.

“Ми висловлюємо щиру подяку керівництву Литовської Республіки та громадянському суспільству за принципову чітку позицію та активні дії, спрямовані на боротьбу з поширенням дезінформації та російської пропаганди”, – зазначили у дипмісії.

Президент України Володимир Зеленський висловив занепокоєння, що війна Росії проти України, яка триває вже третій рік, може ще більше загостритись, якщо Україна за підтримки союзників не втримає оборону проти подальшого наступу РФ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що йому сказали, що Росія “зробила помилку”, коли вдарила по місту Суми 13 квітня, внаслідок чого загинуло щонайменше 34 людини.

В Нью-Йорку на Таймс-сквер проходить акція на підтримку України після російської атаки Сум, внаслідок якої загинули 34 людини, постраждало – 117, зокрема 15 дітей.

Поліція Києва та СБУ встановили особи молодиків, які слухали російську музику на столичному Подолі – їх притягнуто до адміністративної відповідальності.

За словами аналітиків, угода про припинення вогню в Україні або мирна угода повинна включати надійні механізми моніторингу, але поки що неясно, які саме механізми може запропонувати Захід.