У Києві демонтувати пам’ятник Павлову

Джерело: пресслужба Департаменту територіального контролю Києва
У Києві триває дерусифікація та очищення публічного простору від об’єктів, пов’язаних із російськими діячами. Зокрема у Печерському районі біля Олександрівської лікарні демонтували пам’ятник російському фізіологу Івану Павлову.
Попри його внесок у науку, його постать пов’язана з імперським наративом. Історично школа Івана Павлова проводила жорстокі експерименти не лише на тваринах, але й на людях. Зокрема, для цих експериментів використовували безпритульних дітей віком від 6 до 15 років, — мовиться у заяві Департаменту.
Демонтований пам’ятник зберігається на спеціальному майданчику для безхазяйного майна. Надалі його передадуть до музею авіації України імені О.К. Антонова, де вже зберігаються інші демонтовані об’єкти.
У столиці демонтажі відбуваються відповідно до рішення Київської міської ради № 6880/6921 від 13 липня 2023 року “Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору міста Києва” (в редакції рішення Київської міської ради від 4.07.2024 № 1653/9619).
Додамо, КП “Київблагоустрій” з 2022 року вже демонтувало 59 об’єктів, включаючи пам’ятник Щорсу. Загалом, станом на кінець січня 2025 року, у Києві було прибрано 118 таких об’єктів. Зауважимо, 19 вересня 2024 року Верховна Рада в цілому прийняла нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів у рамках дерусифікації. Вже 10 листопада 2024 року уряд прийняв рішення щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським та радянським діячам.
- У Солом’янському районі Києва одну з вулиць міста перейменували на честь загиблого в авіакатастрофі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.
- У Дарницькому районі Києва одну з вулиць міста перейменували на честь українського поета та військового Гліба Бабіча, який загинув на фронті у липні 2022 року.
- У столиці перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та радянською ідеологією.
- Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування міста Бровари, що на Київщині, у Броварі. Натомість міський голова Броварів Ігор Сапожко виступив проти перейменування міста.
Найближчими днями в Україні очікується волога погода та навіть ймовірні заморозки на поверхні ґрунту.
Ватикан повідомив, що під час проведення конклаву для обрання нового Папи буде тимчасово відключено мобільний зв’язок у місті-державі, однак відключення не пошириться на площу Святого Петра.
Правоохоронці викрили й нейтралізували агентурну мережу російської воєнної розвідки (ГРУ), яка допомагала ворогу проводити інформаційно-психологічні спецоперації (ІПСО) проти України.
Платформа Культурні сили представила музичний альбом до Дня Піхоти. У ньому зібрані пісні, написані діючими військовослужбовцями Сил оборони, які віддають шану піхотинцям. Альбом виходить як складова частина кампанії “Україна стоїть, бо стоїть піхота”, ініційованої платформою Культурні сили і командуванням Сухопутних військ ЗСУ.
У Дніпрі викрили медиків ВЛК одного з РЦТК ТА СП, як за “винагороду” допомагали військовозобов’язаним уникати мобілізації, фальсифікуючи їхні результати аналізів.