У Києві демонтувати пам’ятник Павлову

Джерело: пресслужба Департаменту територіального контролю Києва
У Києві триває дерусифікація та очищення публічного простору від об’єктів, пов’язаних із російськими діячами. Зокрема у Печерському районі біля Олександрівської лікарні демонтували пам’ятник російському фізіологу Івану Павлову.
Попри його внесок у науку, його постать пов’язана з імперським наративом. Історично школа Івана Павлова проводила жорстокі експерименти не лише на тваринах, але й на людях. Зокрема, для цих експериментів використовували безпритульних дітей віком від 6 до 15 років, — мовиться у заяві Департаменту.
Демонтований пам’ятник зберігається на спеціальному майданчику для безхазяйного майна. Надалі його передадуть до музею авіації України імені О.К. Антонова, де вже зберігаються інші демонтовані об’єкти.
У столиці демонтажі відбуваються відповідно до рішення Київської міської ради № 6880/6921 від 13 липня 2023 року “Про затвердження переліку об’єктів, що підлягають усуненню з публічного простору міста Києва” (в редакції рішення Київської міської ради від 4.07.2024 № 1653/9619).
Додамо, КП “Київблагоустрій” з 2022 року вже демонтувало 59 об’єктів, включаючи пам’ятник Щорсу. Загалом, станом на кінець січня 2025 року, у Києві було прибрано 118 таких об’єктів. Зауважимо, 19 вересня 2024 року Верховна Рада в цілому прийняла нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів у рамках дерусифікації. Вже 10 листопада 2024 року уряд прийняв рішення щодо виключення з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятників російським та радянським діячам.
- У Солом’янському районі Києва одну з вулиць міста перейменували на честь загиблого в авіакатастрофі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського.
- У Дарницькому районі Києва одну з вулиць міста перейменували на честь українського поета та військового Гліба Бабіча, який загинув на фронті у липні 2022 року.
- У столиці перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та радянською ідеологією.
- Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування міста Бровари, що на Київщині, у Броварі. Натомість міський голова Броварів Ігор Сапожко виступив проти перейменування міста.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.