Українські військові вийшли на критичну лінію російської оборони – CNN
Джерело: CNN
За інформацією ЗМІ, українські військові вперше від початку літнього контрнаступу підійшли до критичних оборонних рубежів росіян – “зубів дракона”.
Такі висновки зроблено з опублікованого у російських соцмережах відео, де помітно ЗСУ на півдні, поблизу одного із довгих оборонних рубежів РФ.
У CNN зазначають, що, згідно з геолокацією, Сили оборони України дійшли на схід від сіл Нове та Харків у Запорізькій області.
Відео, зняте з позицій російських окупантів, показує, як українська військова машина рухається полем, прямуючи до траншеї перед великим рядом “зубів дракона” – бетонних та арматурних пірамід, які можуть служити перешкодою для танків.
Далі з’являється очевидний водій транспортного засобу та починає бігти назад до лісу.
Місяцями супутникові знімки показували, що росіяни встановили лінії “зубів дракона” на підконтрольній їм території України. Їх викладено у три глибоких ряди, які тягнуться на сотні км. По обидві сторони бетонних ліній російські війська також вирили величезні протитанкові рови.
Коли машина врізається в траншею, видно великий клуб бруду та диму. Через секунду здається, що передня частина транспортного засобу застрягла, опинившись на вершині траншеї.
Що саме відбувається на відео, незрозуміло. Українські ЗМІ стверджують, що таким чином ЗСУ перевіряють здатність машини пройти “зуби дракона”, тоді як російські ЗМІ наголошують, що на відео – наслідки їхнього удару.
Однак очевидно, що український контрнаступ у південній частині країни за останні кілька днів досяг помітних успіхів.
Здатність українців відтіснити російські війська за їхню лінію “зубів дракона” є чітким показником, що контрнаступ є успішним.
- 27 липня, Збройні сили України звільнили село Старомайорське Донецької області.
- Українські військові почали новий етап контрнаступу, просунувшись на південь від Оріхова у Запорізькій області. Мета українських захисників – дійти до Азовського моря. перерізавши росіянам сухопутний коридор до окупованого Криму.
Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.
За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.
Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші.
Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.
23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.