85% гренландців виступають проти приєднання до США
Джерело: The Guardian
Нове соціологічне опитування показало, що 85% гренландців проти того, щоб їхній острів став частиною Сполучених Штатів, після того, як Дональд Трамп висловив намір взяти під контроль напівавтономну данську територію.
Нове соцопитування компанії Verian, проведене на замовлення данської газети Berlingske, показало, що лише 6% жителів Гренландії підтримують ідею приєднання до США, а 9% не визначилися з відповіддю.
Нове опитування з’явилося після того, як прем’єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що Європа повинна “триматися разом” перед обличчям змін у відносинах зі США. Відповідаючи на запитання, чи буде вона знову говорити з Дональдом Трампом, Фредеріксен зазначила: “Діалог, який ми ведемо з американцями, відбувається на кількох різних каналах і рівнях”.
Впродовж попередніх 24 годин уряд Данії зробив кілька заяв, включаючи питання оборони та боротьби з расизмом щодо гренландців у Данії, з метою заспокоїти жителів Гренландії та США.
Цього тижня Данія оголосила про угоду з Гренландією та Фарерськими островами на суму 14,6 мільярда крон (2 мільярди доларів США), яка має на меті “поліпшення спостереження та утвердження суверенітету в регіонах”.
-
Президент США, Дональд Трамп під час телефонної розмови з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен наголосив на серйозності своїх намірів щодо Гренландії, хоча уряд Данії відразу відкинув ідею продажу острова.
-
Міністр закордонних справ Данії Ларс Локке Расмуссен заявив, що Гренландія може стати незалежною, але навряд чи стане частиною США.
- Результати нового опитування засвідчили, що понад 60% американців не схвалюють пропозицію обраного президента CША Дональда Трампа купити Гренландію, проте серед його прихильників більшість підтримують цю ідею.
У Німеччині внаслідок аварії автобуса постраждали четверо українців. Одного з постраждалих із кількома забоями та гематомами госпіталізували до місцевої клініки, іншим трьом після огляду надали квитки для подальшої подорожі. Про це повідомили у Міністерстві закордонних справ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.
У Нідерландах з жовтня зросте плата за притулок для українських переселенців. Замість нинішніх 105 євро на місяць доведеться сплачувати 244 євро.
П’ятий президент України та лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко сьогодні прибув до Чернівців, де планував передати партію техніки для однієї з військових частин, що дислокується в обласному центрі. Однак, за його словами, військова контррозвідка заборонила приймати цю допомогу. Зустріч із військовими скасували, а самих бійців терміново відправили на Схід.