Заступник директора департаменту КМДА зробив собі фейкову інвалідність – СБУ

Джерело: СБУ, Нацполіція, Офіс генпрокурора

Першого заступника директора одного з департаментів Київської міської державної адміністрації підозрюють у безпідставному оформленні собі 2 групи інвалідності.

“Ця довідка дозволила йому отримати “бронь” від призову, а також регулярні соцвиплати від держави, які передбачені для такої групи інвалідності. Зокрема, протягом 2023-2024 років він незаконно одержав 170 тис. грн у вигляді компенсації за нібито “часткову втрату дієздатності”, – зазначили в СБУ.

За даними слідства, у 2022 році посадовець пройшов обстеження, необхідне для отримання групи інвалідності, але лікар-кардіолог не виявив у нього проблем зі здоров’ям.

Тоді підозрюваний підробив офіційний бланк медзакладу, використавши справжні реквізити, і вніс туди потрібні йому дані, зокрема “погіршив” показники ехокардіографії, які нібито вказували на тяжке захворювання серцево-судинної системи.

У липні 2023 року 51-річний посадовець на підставі фіктивних документів отримав другу групу інвалідності.

Наразі посадовцю КМДА повідомлено про підозру за ч. 1, 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Правоохоронці не вказують імені підозрюваного, однак джерело hromadske повідомило, що йдеться про Олександра Яструбенка — першого заступника директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.