Колишнього сенатора Боба Менендеса засудили до 11 років ув’язнення за корупцію

Джерело: Голос Америки

Окружний суд США засудив колишнього сенатора штату Нью-Джерсі Боба Менендеса до 11 років позбавлення волі за масштабну корупційну схему, що тривала багато років.

Прокуратура заявляла, що політик отримував хабарі у вигляді золотих злитків, великих сум готівки та цінного майна від бізнесменів, котрі діяли в інтересах урядів Єгипту та Катару.

У вересні 2023 року Роберт Менендес залишив посаду голови зовнішньополітичних справ Сенату через звинувачення у хабарництві.

За словами прокурорів, хабарі включали золоті злитки, автомобіль Mercedes-Benz, переданий Надін Менендес, і понад 480 000 доларів готівкою, які ФБР знайшло в шафах, куртках з іменем Менендеса та іншому одязі під час обшуку в його будинку в Нью-Джерсі в 2022 році.

Вирок став одним із найсуворіших для федерального політика в історії США. На суді Менендес двічі заплакав, наголошуючи, що присвятив життя державній службі, тоді як суддя відповів, що екссенатор “зрадив виборців”.

Прокурори вимагали засудити Менендеса до 15 років. Адвокати колишнього сенатора називали цю вимогу “мстивою і жорстокою”.

Сторона захисту просила суд звільнити його від тюремного ув’язнення, зазначивши, що він подав у відставку з Сенату в серпні, а також “постраждав від надзвичайної публічної ганьби та потрясінь, і його фінанси та репутація знищені, ймовірно, до кінця його життя”, і що вже це є достатнім покаранням. Також наголошували, що його ім’я буде вкрито ганьбою, оскільки він є “першим політиком в історії, якого було засуджено за те, що він був іноземним агентом”.

Двоє його спільників також отримали тюремні терміни. Дружину екссенатора, яка також фігурує в справі, судитимуть окремо. Четвертий обвинувачений, бізнесмен Хосе Урібе, минулого року визнав себе винним і став головним свідком проти сенатора на суді. Вирок йому мають винести у квітні.

Менендес не визнав себе винним і пообіцяв оскаржити вирок. Він також домагався помилування у президента Дональда Трампа після того, як не зміг отримати його від колишнього колеги в Сенаті, 46-го президента Джо Байдена, повідомляє NBC News.

  • В Європейському Союзі погодили створення Ревізійної ради Українського фонду, метою якої є контроль за фінансуванням з боку блоку для запобігання проявів корупції та шахрайства.
  • СБУ спільно з НАБУ викрили на корупції мера одного із міст на Закарпатті та його спільників, які, зловживаючи службовим становищем, намагались продати земельну ділянку у центрі міста площею понад 3 га за зниженою ціною.
  • Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) та Державне космічне агентство України (ДКА) об’єднують свої зусилля для інтеграції космічних технологій у процес управління арештованими активами. Відповідну міжвідомчу угоду підписали керівники обох установ.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.