Підсанкційний російський олігарх Сулейман Керімов володів часткою в SpaceX – Bloomberg

Джерело: Bloomberg
Російський олігарх Сулейман Керімов зберігав частку в компанії Ілона Маска SpaceX через траст, навіть після того, як на нього були накладені санкції.
Мільярдер Сулейман Керімов володів часткою в SpaceX через Heritage Trust, зареєстрований у Делавері, починаючи з 2017 року. Про це повідомили чотири джерела, включаючи двох колишніх високопосадовців національної безпеки США, які побажали залишитися анонімними через чутливість інформації. За їх словами, на початковому етапі траст володів близько 1% акцій SpaceX.
Холдинг у SpaceX був створений за рік до того, як Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Сулеймана Керімова та інших осіб у відповідь на “зловмисну діяльність Росії у всьому світі”. Метою санкцій було блокування активів Керімова та ускладнення його співпраці з американськими компаніями. Citigroup Inc., яка керувала трастом, звернулася за консультацією до Міністерства фінансів і отримала висновок, що блокування активів Heritage Trust не є необхідним. Як результат, фонд продовжив свою діяльність.
У червні 2022 року Міністерство фінансів США заморозило траст на суму 1 мільярд доларів, встановивши, що він був створений для управління американськими активами Керімова. За результатами розслідування, фонд використовував складну мережу юридичних структур та підставних осіб для приховування зв’язків з олігархом.
Частину акцій SpaceX продали ще до початку процедури арешту активів, а інформація про володіння цими акціями раніше не розголошувалася.
Ситуація ставить питання про ефективність перевірки інвесторів великими фінансовими установами, зокрема Citigroup, яка наразі перебуває під слідством Міністерства юстиції США через свою участь у роботі з Heritage Trust.
Видання зазначає, що закриті компанії, як-от SpaceX, проводять належну перевірку інвесторів. Проте в деяких випадках ідентифікація акціонерів може бути ускладнена. Це може статися, коли частку купують через юридичну особу, створену з певною метою, наприклад, через спеціалізовану компанію, або через вторинний ринок, що є звичайною практикою для продажу акцій працівниками чи іншими особами.
- Генпрокуратура Швейцарії розслідує діяльність чотирьох осіб, пов’язаних із російським олігархом Сулейманом Керімовим. Через це тимчасово заморозили 1,3 млрд швейцарських франків ($1,5 млрд).
- Російські олігархи, попри санкції, залишаються клієнтами італійських компаній, що виробляють розкішні яхти.
- Флот російських багатіїв зазнав нищівного розгрому після запровадження західних санкцій за повномасштабне вторгнення в Україну. Так, з понад 70 великих яхт на сьогодні в їхньому розпорядженні залишилося близько третини.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.