Африканські лідери вимагають від Путіна припинити війну в Україні – Reuters
Джерело: Reuters
Сьогодні, 28 липня, африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Хоча вони й не критикували Росію, їхні виступи на другий день саміту з Путіним були більш узгодженими та рішучими, ніж ті, які африканські країни озвучували раніше.
“Ця війна повинна закінчитися. І вона може закінчитися лише на основі справедливості та розуму”, – сказав голова комісії Африканського союзу Мусса Факі Махамат.
Він нагадав лідеру Кремля про глибину занепокоєння африканців наслідками війни, особливо зростанням цін на продовольство.
“Збої з енергопостачанням і постачанням зерна повинні бути негайно припинені. Зернова угода повинна бути продовжена на благо всіх народів світу, зокрема африканців”.
Відповідаючи Махамату, Путін сказав, що Росія “вдячна нашим африканським друзям за увагу до цієї проблеми”, і заявив, що це Україна відмовляється вести з ним переговори.
На саміті президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі закликав Росію відновити “Чорноморську зернову угоду”, яка дозволяла Україні експортувати зерно зі своїх морських портів.
Путін відповів, як і в минулому, стверджуючи, що зростання світових цін на продовольство було наслідком помилок політики Заходу ще задовго до війни в Україні.
Президент Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо сказав, що африканська ініціатива “заслуговує на пильну увагу, її не можна недооцінювати… Ми знову закликаємо до відновлення миру в Європі”.
Президент Сенегалу Макі Салл закликав до “деескалації, щоб допомогти створити спокій”, тоді як президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса висловив надію, що “конструктивна взаємодія та переговори” зможуть покласти край війні.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.