Африканські лідери вимагають від Путіна припинити війну в Україні – Reuters
Джерело: Reuters
Сьогодні, 28 липня, африканські лідери закликали президента Росії Володимира Путіна, щоб він здійснив мирний план щодо припинення війни в Україні та відновив угоду щодо експорту українського зерна.
Хоча вони й не критикували Росію, їхні виступи на другий день саміту з Путіним були більш узгодженими та рішучими, ніж ті, які африканські країни озвучували раніше.
“Ця війна повинна закінчитися. І вона може закінчитися лише на основі справедливості та розуму”, – сказав голова комісії Африканського союзу Мусса Факі Махамат.
Він нагадав лідеру Кремля про глибину занепокоєння африканців наслідками війни, особливо зростанням цін на продовольство.
“Збої з енергопостачанням і постачанням зерна повинні бути негайно припинені. Зернова угода повинна бути продовжена на благо всіх народів світу, зокрема африканців”.
Відповідаючи Махамату, Путін сказав, що Росія “вдячна нашим африканським друзям за увагу до цієї проблеми”, і заявив, що це Україна відмовляється вести з ним переговори.
На саміті президент Єгипту Абдель Фаттах Ас-Сісі закликав Росію відновити “Чорноморську зернову угоду”, яка дозволяла Україні експортувати зерно зі своїх морських портів.
Путін відповів, як і в минулому, стверджуючи, що зростання світових цін на продовольство було наслідком помилок політики Заходу ще задовго до війни в Україні.
Президент Республіки Конго Дені Сассу-Нгессо сказав, що африканська ініціатива “заслуговує на пильну увагу, її не можна недооцінювати… Ми знову закликаємо до відновлення миру в Європі”.
Президент Сенегалу Макі Салл закликав до “деескалації, щоб допомогти створити спокій”, тоді як президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса висловив надію, що “конструктивна взаємодія та переговори” зможуть покласти край війні.
- 27 липня президент РФ Володимир Путін запропонував лідерам африканських країн десятки тисяч тонн безоплатного зерна протягом кількох місяців.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.
У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.