В Ірпені почала роботу перша в Україні лінія з переробки текстильних відходів

Джерело: заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський/Facebook

В Ірпені, Київська область, в умовах війни запустили першу в Україні лінію для переробки текстильних відходів потужністю 2500 тонн на рік.

Заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив, що наразі в Ірпені в експериментальному режимі здійснюється переробка відходів власного виробництва, а також відходів кількох підприємств легкої промисловості.

“По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробки в пряжу та тканину. Стартові інвестиції у цей проєкт склали близько 30 мільйонів гривень, частина з яких — державний грант 8 мільйонів для підприємств переробної промисловості”, – йдеться в повідомленні Дмитра Кисилевського.

Нардеп зазначив, що держава повинна активно підтримувати цей та інші подібні проєкти, оскільки це допоможе розв’язати важливу проблему, яка постане перед українськими експортерами продукції легкої промисловості в Євросоюз вже цього року. На кордоні з ЄС будуть вимагати документи, що підтверджують належну утилізацію чи переробку відходів.

За інформацією Кисилевського, продукція легкої промисловості є джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні. Кожен українець в середньому утворює 15-20 кілограмів текстильних відходів щороку. Найчастіше ці відходи просто вивозять на сміттєві полігони, хоча їх слід було б переробляти.

“Наразі це не тільки проблема, а й можливість. Швейні фабрики, армія, готелі, ресторані й усі громадяни мають усвідомлено стати учасникам системи рециклінгу. В іншому випадку інтеграція нашої економіки до Євросоюзу буде складнішою”, – зазначив нардеп.

У румунській провінції Марамуреш рятувальники розшукують п’ятьох громадян України, які направились до країни з метою перетину кордону через гори. Вони не виходять на зв’язок вже 20 днів.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив “Грузинський національний легіон” (ГНЛ), який воює на боці Збройних сил України, в намаганні здійснити спробу його повалення.

В Одесі під час повітряної тривоги та після відбою запустили два феєрверки. Правоохоронці встановлюють причетних осіб.

Український воєнний кореспондент та режисер-документаліст Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру у категорії “Документальне кіно” на міжнародному кінофестивалі “Sundance” за свою роботу “2000 метрів до Андріївки”.

Увечері 31 січня російські війська атакували Одесу балістичними ракетами, внаслідок чого поранено двох людей.