В Ірпені почала роботу перша в Україні лінія з переробки текстильних відходів
Джерело: заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський/Facebook
В Ірпені, Київська область, в умовах війни запустили першу в Україні лінію для переробки текстильних відходів потужністю 2500 тонн на рік.
Заступник голови комітету Верховної Ради з економічного розвитку Дмитро Кисилевський повідомив, що наразі в Ірпені в експериментальному режимі здійснюється переробка відходів власного виробництва, а також відходів кількох підприємств легкої промисловості.
“По суті, йдеться про клаптики текстилю, які у величезних обсягах залишаються після виробництва одягу, постільної білизни та іншої продукції легпрому. Спеціальне обладнання, завезене з Іспанії та Італії, дозволяє “розволокнити” ці обрізки для подальшої переробки в пряжу та тканину. Стартові інвестиції у цей проєкт склали близько 30 мільйонів гривень, частина з яких — державний грант 8 мільйонів для підприємств переробної промисловості”, – йдеться в повідомленні Дмитра Кисилевського.
Нардеп зазначив, що держава повинна активно підтримувати цей та інші подібні проєкти, оскільки це допоможе розв’язати важливу проблему, яка постане перед українськими експортерами продукції легкої промисловості в Євросоюз вже цього року. На кордоні з ЄС будуть вимагати документи, що підтверджують належну утилізацію чи переробку відходів.
За інформацією Кисилевського, продукція легкої промисловості є джерелом до 10% всіх побутових відходів в Україні. Кожен українець в середньому утворює 15-20 кілограмів текстильних відходів щороку. Найчастіше ці відходи просто вивозять на сміттєві полігони, хоча їх слід було б переробляти.
“Наразі це не тільки проблема, а й можливість. Швейні фабрики, армія, готелі, ресторані й усі громадяни мають усвідомлено стати учасникам системи рециклінгу. В іншому випадку інтеграція нашої економіки до Євросоюзу буде складнішою”, – зазначив нардеп.
- Компанія Coca-Cola значно знизила свої “добровільні екологічні цілі” щодо використання перероблених матеріалів.
- У Волинській області волонтери громадської організації UA Resistance Foundation ініціювали акцію зі збору російських книг для їх перероблення на туалетний папір. Мешканців регіону закликають позбуватися літератури російською мовою та передавати її на макулатуру.
У румунській провінції Марамуреш рятувальники розшукують п’ятьох громадян України, які направились до країни з метою перетину кордону через гори. Вони не виходять на зв’язок вже 20 днів.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив “Грузинський національний легіон” (ГНЛ), який воює на боці Збройних сил України, в намаганні здійснити спробу його повалення.
В Одесі під час повітряної тривоги та після відбою запустили два феєрверки. Правоохоронці встановлюють причетних осіб.
Український воєнний кореспондент та режисер-документаліст Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру у категорії “Документальне кіно” на міжнародному кінофестивалі “Sundance” за свою роботу “2000 метрів до Андріївки”.
Увечері 31 січня російські війська атакували Одесу балістичними ракетами, внаслідок чого поранено двох людей.