Адміністрація Трампа звільнила групу прокурорів, що розслідувала справи про штурм Капітолія

Джерело: Accosiated Press

Адміністрація президента США Дональда Трампа звільнила групу прокурорів, які працювали над кримінальними справами щодо подій 6 січня, і вимагала розкрити імена агентів ФБР, залучених до цих розслідувань, з метою їх відсторонення з посад.

Виконувач обов’язків заступника генерального прокурора Еміль Бове видав наказ про звільнення прокурорів, що займалися справами 6 січня, через кілька днів після того, як Дональд Трамп помилував понад 1500 осіб, звинувачених у нападі на Капітолій США.

Було звільнено близько 20 співробітників прокуратури США у Вашингтоні.

В окремій доповідній записці Бове зазначив, що понад півдесятка керівників ФБР отримали наказ піти у відставку або бути готовими до звільнення до понеділка. Він також вимагав надати імена, посади та функції всіх співробітників ФБР, які брали участь у розслідуванні подій 6 січня 2021 року, коли стався бунт у Капітолії США. За словами виконувача обов’язків директора бюро, цей список може налічувати імена тисячі осіб.

Згідно з виданням, масові звільнення в ФБР можуть завдати серйозного удару по історичній незалежності головного федерального правоохоронного органу США від політичного впливу Білого дому. Водночас цей крок відповідає спробам Трампа посилити контроль над правоохоронними та розвідувальними структурами.

Асоціація агентів ФБР різко засудила ці дії, назвавши їх “обурливими” та такими, що “суперечать принципам правоохоронної діяльності”, проголошеним самим президентом Трампом.

“Звільнення потенційних сотень агентів серйозно послабить здатність Бюро захищати країну від національної безпеки та кримінальних загроз і, зрештою, призведе до того, що Бюро та його нове керівництво програють”, — йдеться в заяві організації.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.