Один із найбільших заводів «Газпрому» зупинився після атаки БпЛА
Джерело: росЗМІ
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Астраханський газопереробний завод, який випускає бензин та дизпальне, а також є головним у Росії виробником сірки для вибухівки, припинив роботу, повідомив губернатор регіону Ігор Бабушкін. За його словами, виробничі процеси на підприємстві, яке щодня переробляло понад 8 тисяч тонн газового конденсату, нібито зупинили до атаки.
Згідно зі зведенням міноборони РФ, у ніч на 3 лютого шість російських регіонів атакували не менше 70 безпілотників. Внаслідок нальоту на Волгоградську область РФ постраждав розташований у місті нафтопереробний завод “Лукойлу”.
Волгоградський НПЗ, що входить до десяти найбільших у Росії, зазнав атаки вдруге за тиждень. 31 січня ні підприємстві, яке входить у топ головних постачальників пального для південних регіонів РФ, виникла пожежа. Двома тижнями раніше, 15 січня, завод також горів, хоча місцева влада запевняла, що “зовнішнього впливу” на підприємство не було.
За даними джерел Reuters, внаслідок пожежі завод був змушений зупинити установку гідроочищення дизельного пального, яка забезпечувала половину його потужностей.
Минулого року не менше десяти великих російських НПЗ зазнавали ударів та нальотів українських дронів, зокрема й Волгоградський НПЗ “Лукойла”, Омський НПЗ, Слов’янський та Новошахтинський НПЗ “Газпромнефти” та нафтопереробний завод “Роснефти” у Туапсе.
Також в РФ зупинив роботу Рязанський нафтопереробний завод після атаки українських безпілотників наприкінці минулого тижня, повідомили два джерела в галузі. 26 січня Генштаб підтвердив, що підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил України спільно з Головним управлінням розвідки Міноборони повторно уразили об’єкти “Рязанської нафтопереробної компанії”, яка задіяна у забезпеченні російської армії.
У результаті обсяги переробки нафти в РФ впали до 12-річного мінімуму — 267 млн тонн, а експорт нафтопродуктів просів на 9%, до 62 млн тонн. За рік, за підрахунками Reuters, російські НПЗ втратили 41,1 млн тонн, або 13% потужностей через простої, спричинені атаками БпЛА та складнощами з ремонтом.
Додамо, раніше у Генштабі повідомили про ураження Силами оборони низки ворожих об’єктів. Зокрема вже вдруге за тиждень Сили спеціальних операцій ЗСУ атакували нафтобазу “Ліскінська” у Воронезькій області РФ. Другу атаку здійснено у ніч на 21 січня. Окрім цього, Сили безпілотних систем та Сили спецоперацій ЗСУ завдали удару по інфраструктурі АО “Смоленський авіаційний завод” у Смоленській області РФ, де модернізують та виготовляють бойові літаки. Вибухи зафіксовано на території авіазаводу.
Також українські воїни вразили командний пункт 29-ї загальновійськової армії РФ на території тимчасово окупованої Волновахи (Донеччина). Раніше Сили безпілотних систем ЗСУ підтвердили удар по Брянському хімзаводу.
- У Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що вночі 14 січня Сили оборони здійснили наймасовіший удар по російських військових об’єктах на відстані від 200 до 1100 км углиб РФ.
- 12 січня Збройні Сили України завдали чергового високоточного повітряного удару по командному пункту 2-ї гвардійської загальновійськової армії РФ, розташованому в місті Новогродівка Донецької області.
- 10 січня Сили оборони завдали удару по пункту управління 3-го армійського корпусу ЗС РФ у окупованому місті Світлодарськ Донецької області.
Черговий наліт дронів на російські регіони призвів до зупинки одного з найбільших заводів російської держкорпорації “Газпром”.
Фінляндія вважає Росію постійною загрозою для Європи та закликає країни ЄС виділяти більше коштів на оборону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 3 лютого. Від початку цієї доби відбулося 94 бойових зіткнення.
У січні 2025 року російська армія окупувала 430 кв. км території України та наразі атакує логістичний центр українських сил у Покровську Донецької області, до якого залишилося всього два кілометри, повідомляє AFP, посилаючись на дані моніторингу американського Інституту вивчення війни (ISW). У листопаді минулого року війська РФ захопили 725 кв. км української землі.
Постачання озброєння США в Україну були ненадовго призупинені минулими днями, а після — відновлені на вихідних, оскільки адміністрація президента Дональда Трампа обговорювала свою політику щодо Києва, поінформували чотири обізнаних джерела.