У Грузії анонсували посилення покарання проти учасників протестів
Джерело: “Новости-Грузия”
- Наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.
- Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.
- Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що не допустить “повторення українського Майдану у Грузії”.
- 27 січня Рада Європейського Союзу зупинила дію частини безвізової угоди з Грузією. Дія безвізового режиму скасована на невизначений термін для грузинських дипломатів та посадових осіб, що може призвести до того, що їм доведеться вимагати візи для в’їзду на територію Євросоюзу.
- 29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.
Очільник Кремля Володимир Путін оголосив так зване “великоднє перемир’я” і пообіцяв, що російські окупанти тимчасово припинять всі бойові дії.
На кордоні з Молдовою прикордонники викрили ще один випадок фіктивного шлюбу для незаконного виїзду за кордон.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 19 квітня. Станом на цей час загальна кількість бойових зіткнень становить 59.
Американський актор Лієв Шрайбер і фронтмен та засновник гурту Gogol Bordello Євген Гудзь у Нью-Йорку спекли великодні паски з борошна, яке зібрали на розмінованих полях на півночі Харківщини й експортували до США.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.