Люди схильні обирати м’ясні альтернативи, якщо вони значно дешевші за звичайне м’ясо
Джерело: Phys.org
У США провели опитування, в якому з’ясували, що люди частіше обирають м’ясні альтернативи, якщо вони дешевші за звичайне м’ясо. Ключовим чинником при виборі ставала ціна м’ясних виробів або їхніх альтернатив, свідчило опитування 2100 споживачів у США. Якщо вартість обох варіантів була однаковою, респонденти частіше обирали м’ясо тваринного походження.
Економіст Штеффен Ян, тимчасовий професор кафедри маркетингу та інновацій MLU, зазначав, що, попри зростання пропозиції рослинних альтернатив, попит на м’ясо не знижується. Дослідження мало на меті з’ясувати, за яких умов споживачі готові переходити на альтернативні продукти.
Опитування проводилося в США, оскільки ця країна має один із найвищих рівнів споживання м’яса у світі. У 2023 році середній американець споживав близько 25 кілограмів яловичини.
У межах дослідження учасникам запропонували чотири варіанти гамбургерів: з яловичиною, з рослинним аналогом, з вегетаріанським напіваналогом та фалафельним бургером. Три чверті респондентів обрали м’ясний бургер.
Неочікуваним стало те, що гамбургер з фалафелем виявився найпопулярнішою альтернативою м’ясу, тоді як аналоговий бургер отримав найменшу підтримку. Дані також показують, що більшість опитаних погодилися б на альтернативу м’ясу, якщо м’ясного варіанту не було б у наявності. Лише третина категорично відмовилася від рослинних альтернатив.
Другий експеримент досліджував вплив ціни. М’ясні альтернативи коштують дорожче за звичайне м’ясо, що стало предметом дискусій щодо цінової політики.
Дослідник вказав, що спершу рівень цін не мав значного впливу на вибір. Утім коли рослинні аналоги ставали суттєво дешевшими, поведінка споживачів змінювалася. Наприклад, зниження ціни аналогового бургера на 10% збільшувало його продажі на 14%. Якщо ціна альтернатив була вдвічі нижчою за м’ясний бургер, кількість споживачів, які обирали рослинні варіанти, подвоювалася.
Чоловіки, які зазвичай є прихильниками м’ясної дієти, виявилися більш схильними змінювати свої вподобання за умови значної цінової різниці. Навіть ті, хто раніше не пробував м’ясні альтернативи, погоджувалися їх придбати, якщо вони були дешевшими.
На думку дослідників, ресторани та виробники продуктів могли б збільшити продажі вегетаріанських або веганських страв, знизивши їхню вартість порівняно з м’ясними аналогами.
Ян додав, що точне копіювання м’яса не є вирішальним фактором при виборі. Можливо, це пов’язано з тим, що багато споживачів асоціюють такі продукти з ультраобробленими, які мають суперечливу репутацію.
Опитування провели дослідники з Університету Мартіна Лютера Галле-Віттенберг (MLU), Університету Гумбольдта в Берліні та Університету Георга Августа в Геттінгені. Результати дослідження опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences.
- Дослідники проаналізували результати опитування понад 28 тисяч людей у 23 країнах на чотирьох континентах, щоб підрахувати різницю у споживанні м’яса за гендерною ознакою, та виявили, що чоловіки і жінки їдять різну кількість м’яса, і, незалежно від культурних відмінностей, різниця в раціонах зростає разом з рівнем розвитку країн.
- Не всі ультраоброблені продукти шкідливі для здоров’я. Експерти пояснили, які продукти варто додати до раціону, а від яких краще відмовитися в 2025 році.
Прикордонники 7-го Карпатського загону спільно з працівниками митниці у пункті пропуску “Шегині” на кордоні з Польщею затримали чоловіка, в автомобілі якого виявили шість старовинних книг.
4 лютого президент Володимир Зеленський поінформував, що вже з 1 березня у країні проіндексують пенсійні виплати. Відповідне доручення глава держави дав Кабміну.
Азербайджанський літак, котрий розбився у грудні, був уражений зенітним ракетно-гарматним комплексом “Панцир-С” російського виробництва. У Баку мають фрагмент ракети, його вилучили з уламків літака.
Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі заявив, що російські атаки на енергосистему України створюють ризик ядерної аварії, оскільки можуть призвести до збоїв у електропостачанні атомних електростанцій.